Kia do roku 2027 ponúkne 15 elektromobilov. Zrejme aj zo Slovenska

0

Kia predstavila svoju aktualizovanú stratégiu na nasledujúce roky. Tá sa zameriava predovšetkým na elektrifikáciu a jej urýchlenie. Kórejci pritom avizujú 15 plne elektrických modelov do roku 2027. A menšie z nich, určené pre európsky trh, by sa mali vyrábať na Slovensku.

Automobilka Kia plánuje do roku 2030 investovať do svojho rozvoja vyše 22 mld. €, pričom značná časť z toho pôjde na elektrifikáciu. Trendy v oblasti elektromobility prinútili kórejskú značku prehodnotiť svoj strategický plán z roku 2020. A jeho najnovšia aktualizácia priniesla aj ambicióznejšie ciele v oblasti predaja e-vozidiel.

Kia chce do roku 2030 dosiahnuť ročné predaje áut na úrovni 4,3 mil. ks, z čoho má byť 2,38 mil. elektrifikovaných áut (t.j. 55 %), uvádza vo svojej aktuálnej tlačovej správe. To predstavuje navýšenie o 15,5 % oproti cieľu oznámenému minulý rok. V rámci elektrifikovaných vozidiel sa pritom Kia zameriava najmä na plne elektrické modely. V roku 2026 chce dosiahnuť predaj 1 mil. elektromobilov ročne a v roku 2030 1,6 mil. elektromobilov ročne. To predstavuje zvýšenie cieľov o 25 %, resp. 33 %.

15 elektromobilov do roku 2027

K naplneniu spomínaných cieľov pomôže Kii modelový lineup pozostávajúci z 15 plne elektrických modelov, a to do roku 2027. Takže pribudol 1 nový model v porovnaní s minuloročným plánom. Tento rok plánuje Kia predať 258 000 elektromobilov, pričom by k tomu prvými kusmi mohli prispieť aj avizované novinky EV9 a EV5.

Okrem týchto „SUV-čiek“ chystajú Kórejci ďalšie modely. V rámci plánu pre Európu pritom uvádzajú, že sa na starom kontinente budú lokálne vyrábať malé a stredne veľké elektromobily. „Malé a stredne veľké elektromobily“ sa pritom spomínali v správe z konca minulého roku, a to v súvislosti s ich výrobou v slovenskom závode spoločnosti Kia, ktorý sa nachádza pri Žiline.

Za správou stoja kórejské médiá, ktoré sa odvolávajú na vyhlásenia koncernu Hyundai Motor, takže by malo ísť o oficiálnu informáciu. To pritom nemôže byť až takým prekvapením, keďže o výrobe elektromobilov značky Kia na Slovensku sa hovorilo už skôr. Tieto vyjadrenia zazneli napr. z úst šéfa spoločnosti Kia Europe – Emilia Herreru a prezidenta spoločnosti Kia Motors Slovakia – Kyong-Jaea Leeho.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia prekvapila predstavením nového elektromobilu EV5
Kia predstavila svoju „trojradovú“ vlajkovú loď EV9
Nová Kia Niro EV sa už dá na Slovensku predobjednať. Spoznali sme pritom nielen ceny

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár