Na Slovensku by sa mohli vyrábať ďalšie elektrické modely KIA a elektromotory

0

Šéf KIA Europe hovoril o plánoch svojej spoločnosti v oblasti elektromobility. Z nich vyplýva, že na Slovensku by sa mohol vyrábať min. jeden plne elektrický a viacero mild-hybridných modelov. V žilinskom závode sa pritom produkujú aj elektromotory.

Emilio Herrera, šéf KIA Europe, pre Autonews potvrdil spustenie výroby plug-in hybridných modelov Kia XCeed a Ceed SW, ako aj mild-hybridného hatchbacku Ceed v žilinskom závode Kia Motors Slovakia, a to v novembri. V tomto závode by sa pritom mohli vyrábať aj ďalšie elektrifikované modely, pričom v hre je aj plnohodnotný elektromobil.

Šéf európskej Kie tiež povedal, že bez elektromobilov a plug-in hybridov je takmer nemožné dosiahnuť emisné ciele EÚ. Z tohto dôvodu chce Kia zabezpečiť pre Európu čo najviac elektrických vozidiel. Herrera pritom dodal, že ak bude treba, tak rozšíria celú paletu o mild-hybridné verzie. To by malo platiť pre celý modelový rad Ceed.

„Made in Žilina“

Tieto vozidlá by sa pritom vyrábali na Slovensku, keďže Herrera dodal, že v rámci žilinského závodu majú v tomto smere určitú flexibilitu. No a v Žiline by sa mohol produkovať aj plne elektrický variant modelu Ceed. Šéf Kia Europe v tejto súvislosti povedal, že plne elektrický Ceed zvažujú, nevyjadril sa však k miestu jeho výroby.

Ak by sa pre tento model napokon rozhodli, dovoľujeme si tvrdiť, že by sa taktiež mohol vyrábať v SR, keďže žilinský závod je jedinou továrňou kórejskej značky v Európe, pričom európsky trh je pre Kiu prioritným z hľadiska predaja elektromobilov a v Žiline sa vyrába celý modelový rad Ceed a navyše Herrera uviedol, že vlastné elektromotory produkujú v závode na severe SR. V máji sa pritom vyjadril, že zvažujú výrobu elektromobilov na starom kontinente.

Aj hybridné Sorrento a úplne nový elektromobil

To by však nemalo byť z elektrifikovaných modelov kórejskej značky všetko. Šéf Kia Europe totiž dodal, že budúci rok ponúknu nový model Sorrento s hybridným a plug-in hybridným ústrojenstvom. O rok neskôr sa máme dočkať elektromobilu, ktorý vzíde z konceptu Imagine by Kia.

kia koncept elektromobil

Emilio Herrera sa tiež vyjadril k predajom svojich najnovších elektromobilov Kia e-Soul a e-Niro. Tým sa podľa neho darí tak dobre, že väčšina krajín vypredala všetky pridelené vozidlá pre tento rok, pričom teraz predávajú tie, ktoré sú naplánované pre rok 2020. V tejto súvislosti Herrera dodáva, že podcenili dopyt po elektromobiloch a nezabezpečili si dostatočný objem batérií, čo limituje zvyšovanie produkcie spomínaných modelov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia chce premeniť model Picanto na cenovo dostupný elektromobil
Hyundai a Kia sa budú podieľať na budovaní európskej siete ultra-nabíjačiek
Na Slovensku sa bude vyrábať viacero elektromobilov. Aké modely očakávať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár