Otázky ohľadom elektromobility zodpovie mobilná aplikácia od Kie

1

Automobilka Kia prichádza s mobilnou aplikáciou Go Electric, ktorá má zodpovedať otázky súvisiace s elektromobilitou. Taktiež umožňuje zobraziť vozidlo/vozidlá značky prostredníctvom rozšírenej a zmiešanej reality.

Spoločnosť Kia Motors Europe uviedla na trh novú aplikáciu s názvom Go Electric. Aplikácia vysvetľuje každý aspekt elektrických vozidiel (EV) značky zákazníkom, ktorí zvažujú možnosti kúpy automobilov s elektrickým napájaním.

Nová aplikácia sa snaží odpovedať na otázky mnohých vodičov o nových elektrických vozidlách, napríklad ako fungujú rôzne hnacie sústavy, ako sa líšia ich jazdné vlastnosti alebo ako nabíjať elektrické vozidlo.

Prvá verzia aplikácie Go Electric je zameraná na obľúbený elektrický crossover Kia e-Niro. Umožňuje používateľom ponoriť sa do početných funkcií a technológií vozidla a dozvedieť sa všetko o výkone akumulátora najpredávanejšieho elektromobilu značky Kia.

Rozšírená a zmiešaná realita

Aplikácia zároveň umožňuje používateľom prispôsobiť si ideálny model e-Niro a vytvoriť si vizualizáciu vozidla v ich obľúbenej farbe s rozšírenou realitou (AR) pomocou kamery smartfónu alebo tabletu. Vďaka vizualizácii AR tak uvidia vozidlo v skutočnom prostredí, pričom pomôcky zmiešanej reality (MR) zobrazené na vozidle im poskytnú doplňujúce informácie o konkrétnych vlastnostiach vozidla.

Aplikáciu Go Electric budú využívať predajcovia Kia ako pomôcku pri vysvetľovaní podstaty, funkcií a spôsobu fungovania rozrastajúceho sa sortimentu elektrických vozidiel zákazníkom. Vzhľadom na situáciu v dôsledku vypuknutia pandémie nového koronavírusu poslúži aplikácia aj vodičom, ktorí sa vďaka nej môžu z pohodlia vlastného domova dozvedieť viac o tom, ako fungujú elektrické vozidlá.

Aplikácia je kompatibilná s mnohými mobilnými zariadeniami s operačným systémom iOS a Android. Spoločnosť Kia ju bude v budúcnosti aktualizovať o ďalšie modely a pridá do nej nové elektrické, hybridné a plug-in hybridné vozidlá zo svojho európskeho sortimentu. Aplikácia je momentálne k dispozícii v angličtine, ďalšie jazyky a nový obsah bude pridaný v blízkej budúcnosti.

Aplikáciu Go Electric od spoločnosti Kia si môžete bezplatne stiahnuť prostredníctvom:

Zdroj: tlačová správa (Kia)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Slovenská“ Kia plánuje výrobu nového elektromobilu segmentu C
Kia plánuje aj „lacný“ mini-elektromobil pre mestské využitie
Slovenský Sygic ako prvý ponúka smartfón navigáciu s nabíjacími službami pre e-autá

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

Pridajte komentár