Robert de Niro bude tvárou kampane na elektromobil Kia e-Niro

0

Automobilka Kia predstavila na prebiehajúcom autosalóne v Paríži európsku verziu plne elektrického crossoveru Kia e-Niro. Zároveň spustila reklamnú kampaň na jeho podporu, v rámci ktorej nám model predstaví oscarový herec Robert de Niro. A to humorným spôsobom.

Kia e-Niro sa dostane v Európe do predaja koncom tohto roku. Predchádzať tomu bude reklamná kampaň, ktorá má ukázať, že elektrický crossover eliminuje všetky prekážky súvisiace s vlastníctvom elektromobilu.

Postará sa o to slávny hollywoodsky herec Robert de Niro, ktorý je nielen menovcom tohto modelu, ale aj jeho ambasádorom. Podľa viceprezidenta marketingu značky KiaArtura Martinsa, bude reklamná kampaň vzdelávať vodičov, a to zábavnou formou. A práve o to sa má postarať jedinečná a charizmatická osobnosť Roberta de Nira.

Reklamná kampaň na elektromobil Kia e-Niro bude prebiehať v rámci televízie, tlače a digitálnych médií. Veríme tak, že výrobca nepodcení produkčné kapacity a dokáže v plnej miere sýtiť dopyt po svojej elektrickej novinke. A čo presne to vlastne bude Robert de Niro propagovať?

Kia e-Niro – špecifikácie európskej verzie

Kia e-Niro vo verzii so 64 kWh batériou má podľa cyklu WLTP dosiahnuť dojazd 485 km v kombinovanej prevádzke a 615 km v mestskej prevádzke. Základná verzia s 39,2 kWh batériou zas 312 km v rámci kombinovanej prevádzky.

Elektromobil podporuje DC rýchlonabíjanie výkonom 100 kW. Vďaka tomu sa na príslušnej nabíjacej stanici nabije na 80 % za 54 minút (platí pre 64 kWh verziu).

150 kW a 395 Nm

Aj keď Kia vo svojej tlačovej správe nehovorí o výkone modelu e-Niro je viac ako pravdepodobné, že bude disponovať rovnakými elektromotorom ako „domáca“ verzia, t.j. 150 kW a krútiacim momentom 395 Nm.

Menším prekvapením je, že Kia zatiaľ nespomína v prípade modelu e-Niro elektromotor nastavený na maximálny výkon 99 kW. Práve takýmto výkonom totiž disponuje základná verzia koncernového Hyundaiu Kona Electric s menšou 39,2 kWh batériou.

Rovnaké rozmery väčší kufor

Podľa očakávania sa rozmery elektromobilu nelíšia od hybridného a plug-in hybridného súrodenca. Tie sú teda 4 375 x 1 805 x 1 560 mm (dĺžka x šírka x výška), pri rázvore náprav 2 700 mm. Zaujímavý je údaj o batožinovom priestore. Ten v porovnaní s hybridnou verziou vzrástol zo 401 na 451 litrov.

Záruka a predaj

Kia bude ponúkať na model e-Niro veľmi slušnú záruku, ktorá sa vzťahuje aj na batériu a elektromotor. A to 7 rokov alebo 150 000 km. V rámci celej Európy sa dostane do predaja do konca tohto roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia Niro EV “bije” 2-krát drahšie prémiové elektrické SUV-éčka/strong>
Máme dôkazy, že nová Kia Soul EV bude mať viac ako 2-násobný dojazd
Prekvapenie: Renault predstavil v Paríži cenovo dostupné elektrické SUV

Zdroj: KIA, titulná fotografia: KIA cez carthrottle.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár