Nemecká cenovka modelu Kia e-Niro naznačuje tú slovenskú

0

Jeden z najočakávanejších elektromobilov tohto roku, kompaktné SUV Kia e-Niro, dostalo nemecké ceny. Tie nám napovedajú, na koľko by mohol vyjsť model na slovenskom trhu.

Približne pred dvomi mesiacmi sme spoznali cenu Kie e-Niro pre nórsky trh (39 550 € bez DPH – 64 kWh verzia). Tá sa nám ale zdala v porovnaní s koncernovým modelom Hyundai Kona Electric príliš vysoká. Nórsko je však špecifický trh s výraznými daňovými úľavami na elektromobily v porovnaní s bežnými autami. A tak zrejme tomu prispôsobil výrobca aj cenu.

Matematické kalkulácie, ktoré vychádzali z cien koncernového súrodenca Hyundai Kona Electric (rovnaká pohonná jednotka) na nórskom a slovenskom trhu a nórskej ceny Kie e-Niro, naznačovali nečakane vysoké ceny pre náš trh. A to okolo 44 000 € za 64 kWh verziu.

Našťastie nemecká cena nás v tomto smere upokojila. Veď tá bude pre náš trh určite smerodajnejšia. Základná verzia s 39 kWh batériou vyjde Nemcov na 34 290 € a 64 kWh verzia na 38 090 €. V cene je pritom štandardná 7-ročná záruka, ktorá sa vzťahuje aj na batériu.

Pre získanie predstavy o možnej cene na slovenskom trhu uvádzame aj ceny koncernového súrodenca Hyundai Kona Electric, ktorý je dostupný s rovnakou technikou v rámci oboch verzií.

  • Cena Hyundai Kona Electric (39 kWh) na nemeckom trhu – od 34 600 €
  • Cena Hyundai Kona Electric (39 kWh) na slovenskom trhu – od 34 990 €
  • Cena Hyundai Kona Electric (64 kWh) na nemeckom trhu – od 39 000 €
  • Cena Hyundai Kona Electric (64 kWh) na slovenskom trhu – od 38 490 €
  • Cena Kia e-Niro (39/64 kWh) na nemeckom trhu – od 34 290 €/ 38 090 €
  • Cena Kia e-Niro (39/64 kWh) na slovenskom trhu – pravdepodobne veľmi podobná tej nemeckej

Bohatá výbava

Na jednotlivých trhoch sa však môžu líšiť modely aj úrovňou výbavy. Podľa Ecomento nájdeme v základnej výbave nemeckých modelov napríklad audiosystém so 7-palcovým dotykovým displejom, prepojenie palubného systému so smartfónom, automatickú klimatizáciu, bezkľúčový vstup a zapínanie, tepelné čerpadlo, asistenta automatického núdzového brzdenia či systém upozorňujúci na vybočenie vozidla z jazdného pruhu a únavu vodiča.

Príchod na trh

V Nemecku je možné Kiu e-Niro objednať už od 10. decembra, pričom na tamojší trh dorazí v apríli. Na Slovensku si však budeme musieť zrejme počkať dlhšie, keďže podľa informácií, ktoré máme od zastúpenia značky na Slovensku, koncom roka bude dostupné ešte len novinárske vozidlo. To však nemusí nutne znamenať, že sa dostane na trh v tomto či po tomto období.

Zdroj titulnej fotografie: Kia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai Kona Electric a Kia e-Niro dostavajú nižší oficiálny dojazd. Kvôli chybe
Predstavená bola aj nová Kia Soul EV. Má až 64 kWh batériu a CCS port
Automobily Hyundai a Kia budú vybavené 3 typmi solárnych striech

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár