Nová „žilinská“ Kia Cee´d dostane minimálne jednu elektrifikovanú verziu

0

COO európskej sekcie automobilky Kia, Michael Cole, potvrdil, že nastupujúca generácia modelu Ceed dostane elektrifikovaný pohon. Najskôr sa bude jednať o mild hybridnú technológiu, pričom v hre je aj plug-in hybridná. S plne elektrickým pohonom sa pre tento model vyrábaný v Žiline nepočíta.

Je pozitívne, že ďalšia automobilka, ktorá produkuje svoje vozidlá na Slovensku, potvrdila tunajšiu výrobu elektrifikovaného modelu. Ak chce byť totiž Slovensko konkurencieschopné v automobilovom priemysle aj v budúcnosti, bez produkcie elektrifikovaných automobilov sa nezaobíde.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tretie SUV značky Škoda bude plug-in hybridné. Už onedlho sa nám ukáže v Ženeve
Audi Q8: Kríženec Modelu X a Q7 príde na trh už tento rok

48-voltová sústava

Veríme, že nová generácia Kie Ceed sa bude vyrábať aj ako plug-in hybrid. Potvrdený mild hybridný pohon je totiž 2. najnižším možným stupňom elektrifikácie vozidiel. Využívať bude 48-voltovú elektrickú sústavu, ktorá sa postará o optimalizáciu spotreby paliva a zabezpečenie zvýšených energetických nárokov pokročilých systémov vozidla.

kia ceed mild hybrid plug-in hybrid interier

Zdroj: Kia

Plug-in hybridný pohon z modelu Niro?

Prípadná plug-in hybridná verzia by zrejme prebrala pohonnú jednotku z modelu Kia Niro Plug-in Hybrid. To by znamenalo 1,6 l benzínový motor s výkonom 77 kW a elektromotor s výkonom 32 kW (systémový výkon 104 kW). O napájanie elektromotora by sa starala 8,9 kWh Li-Ion batéria, ktorá by dokázala zabezpečiť elektrický dojazd cez 50 km (NEDC).

Nová generácia Kie Ceed sa začne vyrábať v máji tohto roku. Mild hybrid sa objaví na trhu v budúcom roku.

Zdroj: AutoNews

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár