Najlacnejším elektromobilom na trhu v USA bude Kandi K27 z Číny

3

Čínska „elektromobilka“ Kandi oznámila, že vstupuje na americký trh. Spočiatku bude v USA predávať dva modely, a to Kandi K27 a Kandi K23, pričom prvý menovaný má byť cenovo najdostupnejším elektromobilom v USA.

Je zjavné, že čínske elektromobily začínajú čoraz viac prenikať na zahraničné trhy. To pritom platí nielen pre Európu, ale aj USA. Najnovším dôkazom je čínska automobilka Kandi. Jej prvé dva plne elektrické modely určené pre americký trh je už možné rezervovať. Prvé dodávky zákazníkom sú naplánované na 4. kvartál 2020.

Kandi K27

4-miestny mestský model Kandi K27 s výkonom 20 kW je vybavený batériou s kapacitou 17,7 kWh, ktorá zabezpečí podľa výrobcu dojazd 160 km. Neuvádza sa však podľa akého cyklu. Rozdiel medzi americkým EPA a v Číne stále používaným zastaralým „optimistickým“ cyklom NEDC je pritom veľký.

Zrejme najväčším „highlightom“ tohto modelu je to, že má ísť o cenovo najdostupnejší elektromobil v USA. Po tamojších federálnych stimuloch totiž bude stáť 12 499 $ (bez DPH). Základná cena bez stimulov (7 500 $) je 19 999 $.

Kandi K23

Kandi K23 je väčším z modelov. Ponúka výkon 21 kW a 41,4 kWh batériu, ktorá sa má postarať o dojazd 290 km. Ani v tomto prípade však nepoznáme podľa akého cyklu. Toto zvláštne vyzerajúce vozidlo je pritom podstatne drahšie ako model K27 – 22 499 $ (bez DPH) po tamojších federálnych stimuloch. Základná cena bez stimulov (7 500 $) je 29 999 $.

„Našou misiou v Kandi je vyrábať elektrické autá dostupné pre všetkých. S týmito prvými dvoma modelmi začíname automobilovú EVolúciu, ktorá sprístupní spoľahlivé high-tech elektrické vozidlá každému, bez ohľadu na jeho finančnú situáciu,“ uviedol Johnny Tai, šéf spoločnosti Kandi America.

Nuž sme veľmi zvedaví, ako sa tieto na prvý pohľad nie moc atraktívne vozidlá ujmú na americkom trhu. Ktovie, možno budeme prekvapení. Prípadný úspech by pritom mohol pootvoriť cestu tejto čínskej automobilky napr. aj do Európy.

Zdroje: Insideevs, Kandi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínske elektromobily ORA sa majú chystať do EÚ. „Nahradia“ BMW i3?
Čínske elektro-SUV BYD Tang EV sa predstavilo prvému európskemu trhu
Čínske elektromobily sú pre Európu hrozbou, varuje predseda Renaultu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Po prepočte 19 999 $ dnešným aktuálnym kurzom je to 16 924 € bez DPH.
    So slovenskou DPH je to 20 308 €. A to mi zase až tak bombasticky nízka cena na tie parametre nepripadá…

Pridajte komentár