Spoločnosť Kalašnikov ide po Tesle. Predstavila elektromobil na báze „Moskviča“

2

Ruská spoločnosť Kalašnikov, ktorá je okrem iného aj výrobcom známeho samopalu AK-47, sa púšťa do ďalšieho projektu z oblasti elektromobility. Po elektrických motorkách chce totiž vyrábať aj elektrický automobil. Predstavenie koncepčného modelu pritom sprevádzali ambiciózne vyjadrenia.

Kalašnikov predstavil svoj elektrický koncept CV-1 na zbrojárskom podujatí Army 2018 neďaleko Moskvy. Riaditeľka komunikácie spoločnosti Kalašnikov pri tejto príležitosti povedala nasledovné:

„Chystáme sa konkurovať spoločnosti Tesla, pretože je to úspešný projekt v oblasti elektrických automobilov. Očakávame, že s ňou budeme minimálne držať krok.“  Nedokázala však pomenovať špecifické výhody pripravovaného elektromobilu.

kalasnikov cv-1 elektromobil

Zdroj: Kalašnikov

Koncept prvého konkurenta Tesly z dielne Kalašnikova má po dizajnovej stránke vychádzať z modelu IZh 2125 Kombi, čo je vlastne modernizovaná verzia „Moskviča“ zo 70. rokov. Pod jeho kapotou sa má nachádzať elektromotor s výkonom 220 kW, vďaka ktorému má zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6 sekúnd. Nešpecifikovaná batéria má zabezpečiť dojazd 350 km.

To je zatiaľ všetko, čo výrobca prezradil o svojom koncepte elektromobilu s názvom Kalašnikov CV-1. Vzhľadom na uvedené parametre tak chce zrejme konkurovať základnej verzii Tesla Model 3 „Standard Battery“ za 35 000 $, ktorá má ponúknuť dojazd 354 km (EPA) a o niečo nižší výkon.

V tejto fáze však znie zámer spoločnosti Kalašnikov ako sci-fi. Dúfame však, že nás prekvapí a dotiahne projekt elektromobilu aspoň tak ďaleko ako svoju vojenskú elektrickú motorku.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Audi predstavilo úžasné elektrické superauto na okruhy aj bežné cesty
Opel predstavil elektrický koncept, ktorý by mohol ísť do výroby budúci rok
Elektrický Aston Martin RapidE sa blíži. Dôkazom prvá vyrobená batéria

Zdroj: RBC cez Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár