Kalashnikov predstavil ďalší elektromobil. Tentokrát retro-motocykel

1

Ruský zbrojársky koncern Kalashnikov, ktorý stojí za legendárnym samopalom AK-47, sa angažuje aj v oblasti elektromobility. Nedávno pritom predstavil elektrický motocykel Kalashnikov Café Racer, ktorého dizajn je inšpirovaný britskými motorkami z 50. rokov minulého storočia.

Kalashnikov Café Racer je zatiaľ v štádiu koncepčného vozidla, pričom ponúka výkon 50 kW (67 k). Ten je „dopovaný“ li-ion batériou, ktorá má zabezpečiť dojazd okolo 100 km/h. Jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 100 km/h. Ide teda skôr o dizajnový motocykel s „mestským“ využitím.

Aj „konkurent Tesly“

Ako sme už naznačili, model Café Racer nie je prvým elektromobilom od spoločnosti Kalashnikov. Tá minulý rok predstavila koncept elektrického automobilu CV-1, ktorý má taktiež retro dizajn.

Pod jeho kapotou sa má nachádzať elektromotor s výkonom 220 kW, vďaka ktorému má zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6 sekúnd. Nešpecifikovaná batéria má zabezpečiť dojazd 350 km.

Ruskej spoločnosti pritom v prípade tohto modelu rozhodne nechýba sebavedomie. Veď jej hovorkyňa povedala nasledovné: „Chystáme sa konkurovať spoločnosti Tesla, pretože je to úspešný projekt v oblasti elektrických automobilov. Očakávame, že s ňou budeme minimálne držať krok.“  

Mestský elektromobil

V auguste tohto roka sme sa tiež dočkali odhalenia 4-dverového mestského elektromobilu Kalašnikov Ovum UV-4 so 4 miestami na sedenie, ktorý disponuje rozmermi 3,40 x 1,50 x 1,70 m a hmotnosťou 650 kg. Elektromotor s výkonom 50 kW dokáže vozidlo rozpohybovať na maximálnu rýchlosť 80 km/h.

Tento ľahký elektromobil by mal mať relatívne slušnú efektivitu, keďže jeho 13,2 kWh batéria má zabezpečiť dojazd 150 km na jedno nabitie.

Ďalšie elektrické motorky

Café Racer nie je jediným elektrickým motocyklom od spoločnosti Kalashnikov. Veď v jej zatiaľ najmä koncepčnom portfóliu nájdeme aj modely UM-1 a SM-1, ktoré sú si príbuzné. Civilná verzia UM-1 ponúka výkon 15 kW, maximálnu rýchlosť 100 km/h a dojazd do 150 km (LiFePO4 a LiPO batérie).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruský elektromobil Zetta za 6 400 € je v záverečnej fáze certifikácie
Harley-Davidson konečne odhalil podrobné špecifikácie svojho 1. elektromobilu
Tesla news: Elektrická motorka a 4-kolka, redukcia rozmerov a upráva časovej osi Cybertrucku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár