Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €

8

Malý čínsky elektrický pickup Kaiyun Pickman sa začne predávať na európskom trhu už tento rok. A mohol by mať úspech, keďže za 5 000 € ponúkne v rámci svojho zamerania zrejme dostačujúce parametre.

Zdá sa, že čínske automobily sú čoraz konkurencieschopnejšie aj na trhoch mimo svojho domova. A to najmä tie elektrické. Veď sú dostupné za podstatne nižšie ceny, pričom pomáhajú uspokojovať čoraz väčší dopyt po vozidlách s elektrickým pohonom.

Čínska automobilka Kaiyun Motors sa po 4 štyroch rokoch analyzovania spotrebiteľských potrieb rozhodla, že začne dodávať svoj elektrický pickup Kaiyun Pickman aj do Európy a USA. Na nových trhoch sa bude síce predávať podstatne drahšie ako doma, avšak stále za bezkonkurenčnú cenu.

Európania si priplatia za bezpečnosť

Európania a Američania si priplatia za bezpečnosť, nakoľko výrobca musel vozidlo dovybaviť bezpečnostnými prvkami, aby mohlo byť odobrené regulačnými úradmi. Kaiyun Pickman tak prešiel rôznymi revíziami, vďaka ktorým získal napríklad tuhšiu karosériu či dokonca úložný priestor pre zbrane (platí zrejme pre USA verziu). Dostupný bude aj s klasickými dverami.

V Číne stojí vozidlo po prepočte necelých 2 200 €. V Európe a USA vyjde na 5 000 €, resp. 5 000 $. Za túto sumu získa zákazník pracovný elektromobil s dojazdom 120 km (testovací cyklus sa neuvádza), maximálnou rýchlosťou 45 km/h a nosnosťou 500 kg.

Stvorené pre stavby, farmy a továrne

„Viem si predstaviť, že Európania a Severoameričania budú používať Kaiyun Pickman ako úžitkové vozidlo na stavbách,“ povedal Steve Man, analytik Bloombergu pre automobilový priemysel. A dodáva, že spotrebitelia zo západu sú ochotní vymeniť svoje veľké pickupy za model Pickman.

Zakladateľ Kaiyun Motors Wang Chao hovorí, že Pickman je vhodný pre majiteľov fariem a zamestnancov tovární, ktorí v rámci svojej činnosti prevážajú náklad, ako aj na dochádzanie za prácou.

Chválený na predaj v EÚ

Kaiyun Pickman prešiel certifikačnými a schvaľovacími procesmi a od januára ho je možné predávať na trhoch EÚ. Prvými krajinami, kde sa začne dodávať o niekoľko mesiacov, budú Nemecko a Taliansko. Želali by ste si príchod tohto elektrického pracanta aj na slovenský trh?

Zdroj: Bloomberg, titulná fotografia: americanlifan.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rumuni pracujú na elektromobile za 13 700 €. Inšpiroval ich Elon Musk
Nemecký elektromobil e.GO Life sa začal vyrábať. Vyjde na 15 900 €
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

Pridajte komentár