Automobilka JET Motor sa chce stať „Teslou Afriky“

0

Nigérijský automobilový startup JET Motor Company vidí budúcnosť v elektromobiloch, pričom sa chce na nej podieľať rozhodujúcim spôsobom. A to v rámci transformácie Afriky smerom k elektromobilite.

JET Motor Company je ďalším dôkazom toho, že elektromobilita nie je žiadnym módnym výstrelkom pre malé percento solventných „enviro-motoristov“ z najrozvinutejších krajín. Elektromobilové startupy totiž vznikajú po celom svete, pričom reagujú nielen na globálne trendy, ale aj lokálne potreby. A výnimkou nie je ani Afrika.

Spomínaná nigérijská spoločnosť vznikla v roku 2017, pričom jej prvým vozidlom je luxusný, prispôsobiteľný a odolný minibus JET Mover so spaľovacím motorom, ktorý zvládne aj náročné podmienky. Aktuálne sa však už sústreďuje na svoj prvý elektromobil, pričom plánuje aj ďalšie plne elektrické modely.

Spoločnosti JET Motor Company sa podarilo minulý rok získať kapitál na vývoj elektrického minubusu Jet EV, a to od kanadského fondu Africa Development Capital, Greatman Legend a viacerých ázijských investorov. Testovacie vozidlo by sa malo objaviť na nigérijských cestách do konca tohto roka.

Ambiciózne ciele

„Našou hlavnou víziou je priviesť Afriku do novej éry mobility. Zahŕňa to prípravu na nevyhnutnú budúcnosť, ktorá môže byť postavená len na účinných elektrických vozidlách s nulovými emisiami,“ vysvetľuje Rupani Sanjay, riaditeľ marketingu a predaja spoločnosti JET Motor Company.

Odvoláva sa pritom aj na nigérijského senátora a podnikateľa Bena Muray-Brucea, ktorý uviedol, že elektromobily sú budúcnosť, ktorá sa nedá zastaviť. Dodal pritom, že dnešnou realitou tohto sveta je, že elektrické vozidlá by sa mali „čoskoro“ predávať lepšie ako konvenčné autá.

Podľa JET Motor Company dokážu aktuálne prototypy ich elektrického minibusu prejsť na jedno nabitie 300 km. Nateraz nie je známe, kedy sa dostane tento elektromobil na trh, spoločnosť však už hovorí o ďalších modeloch kategórie pickup, SUV a sedan, ktoré má predstaviť do roku 2022. A ak budú priaznivé podmienky na trhu, mali by byť všetky plne elektrické.

Sanjay pritom na záver uvádza, že ich konečných cieľom je vybudovanie spoločnosti, ktorá bude Teslou Afriky.

Zdroj: Techpoint

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý mexický elektromobil sa chystá do výroby. Má stáť 18 000 $
Elektromobil chystá aj ostrovná Srí Lanka. Vega EVX vyzerá výborne
Prvé indické elektrické SUV je lacnejšie ako Škoda Citigoe iV

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár