Nový elektrický Jeep už aj na oficiálnych fotografiách. Čo o ňom vieme?

3

Jeep tento rok uvedie na trh svoj druhý elektromobil. A to SUV Jeep Wagoneer S, ktoré vyrástlo na uplne novej koncernovej platforme. A americký špecialista na SUV aktuálne prezradil ďalšie informácie o chystanej novinke, pričom zverejnil aj oficiálne fotografie exteriéru a interiéru.

Automobilka Jeep, ktorá je jednou zo 14 značiek patriacich do koncernu Stellantis, v roku 2022 oznámila, že sa chce stať svetovou jednotkou v segmente bezemisných SUV. Jej lastovičkou v tomto smere je subkompaktný model Jeep Avenger, ktorý je v predaji aj na našom trhu.

A ten najbližšie doplní veľké elektrické SUV Jeep Wagoneer S, ktoré využíva „zbrusu“ novú koncernovú platformu navrhnutú primárne pre elektromobily – STLA Large.

Cieľové špecifikácie

Jeep už minulý rok prezradil, že elektromobil Wagoneer S bude veľké prémiové SUV, pričom cieľovými špecifikáciami sú dojazd 400 míľ (644 km), výkon 600 koní (447 kW) či zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) za cca 3,5 s. A modelový rad Wagoneer má priniesť aj model s dojazdom okolo 800 km.

jeep wagoneer s

Zdroj: Jeep

Aktuálne informácie

Zhruba pred 2 týždňami automobilka Jeep informovala, že Wagoneer S sa začne predávať na jeseň tohto roku, a to v USA. Následne sa model dostane „na kľúčové trhy po celom svete“. Dozvedeli sme sa tiež, že pohon všetkých kolies bude štandardom.

jeep wagoneer s

Zdroj: Jeep

Američania pritom potvrdili naplnenie 2 z 3 cieľových špecifikácií prezentovaných v roku 2023. A to výkon 600 koní (447 kW) a zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) za 3,5 s. Dojazd vozidla zatiaľ nespomínajú.

jeep wagoneer s interier

Zdroj: Jeep

A aktuálne, po úniku fotografií modelu Jeep Wagoneer S, americká automobilka zverejnila prvé celistvé oficiálne fotografie exteriéru a interiéru (viď fotografie v článku). A k tomu pridala informáciu, že ich elektrická novinka ponúkne v štandardne panoramatickú strechu z dvojskla. A dostupný bude aj prémiový audiosystém McIntosh s 19 reproduktormi.

jeep wagoneer s

Zdroj: Jeep

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily s dojazdom 800 km či rýchlym nabíjaním má priniesť nová platforma od Stellantisu
Európske auto roka, Jeep Avenger, dostal slovenské cenovky a odhalil ďalšie špecifikácie
Stellantis bude v Európe predávať „lacnejšie“ čínske elektromobily pod „svojou novou značkou“
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár