Jeep ukázal 2 nové elektrické SUV Recon a Wagoneer. Smart poodhalil elektrický crossover #3

1

Na trh sa chystajú ďalšie elektromobily. A to „SUV-čka“ značky Jeep – Recon BEV a Wagoneer S, ako aj druhý elektrický model novej generácie od značky Smart – #3. A aktuálne sme tieto modely spoznali o čosi viac.

Automobilka Jeep patriaca pod koncern Stellantis minulý rok vyhlásila, že sa chce stať „svetovou jednotkou v oblasti SUV s nulovými emisiami“. Svoje prvé elektrické SUV Avenger už predáva. A ďalšími budú podstatne väčšie SUV modely Jeep Recon BEV a Jeep Wagoneer S, ktoré prídu aj na európsky trh.

Jeep Recon BEV je skutočný offroad, o ktorom výrobca v septembri minulého roku povedal, že bude disponovať systémom riadenia trakcie Jeep Selec-Terrain, technológiou e-locker, pokročilou ochranou podvozku, ťažnými hákmi či agresívnymi terénnymi pneumatikami. K dispozícii bude aj možnosť odňatia strešného panelu, dverí a skiel. Sériový model bude predstavený tento rok a do výroby sa dostane v roku 2024.

Jeep Wagoneer S je veľké prémiové SUV s nasledujúcimi cieľovými špecifikáciami: dojazd 400 míľ (644 km), výkon 600 koní (447 kW), zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h): cca 3,5 s. A modelový rad Wagoneer má priniesť aj elektromobily s dojazdom okolo 800 km. Wagoneer S bude takisto predstavený v tomto roku a začne sa vyrábať rok na to.

Aktuálne sa dozvedáme, že oba elektromobily od Jeepu boli minulý týždeň prezentované americkým predajcom v Las Vegas, a to za zatvorenými dverami. Vďaka príspevku používateľa („Fred„) fóra Jeep Recon Forum, na ktorý upozornil Electrek, sú však k dispozícii fotografie modelu Jeep Recon BEV (zrejme ide o koncepčný model)  z tohto podujatia:

A jeden z predajcov značky Jeep (Lee Dodge Chrysler Jeep Ram Westbrook) zas zverejnil súbor fotografií, v rámci ktorých nájdeme aj Jeep Wagoneer S:

My pripájame oficiálne fotografie koncepčných vozidiel, ktoré Jeep zverejnil minulý rok:

Smart #3 sa blíži

Aktuálne sa nám poodhalil aj chystaný elektromobil Smart #3, ktorý má zažiť svetovú premiéru budúci mesiac a ktorý sa má dostať do predaja koncom tohto roka, informoval web CnEVpost.

Vďaka dokumentom Čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológií už poznáme prvé špecifikácie tohto kompaktného crossoveru. A to aj rozmery: 4 400/4 542 x 1 844 x 1 556 x 2 785 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). Novinka je tak dlhšia, širšia a nižšia ako Smart #1 a má aj väčší rázvor.

K dispozícii budú verzie s výkonom 115 kW (1-motorová) a 200 kW (2-motorová AWD), pričom maximálna rýchlosť vozidla sa zastaví na hodnote 180 km/h. Dozvedeli sme sa tiež, že Smart #3 bude používať ternárne batérie (čiže pravdepodobne NMC) nešpecifikovanej kapacity od spoločností CALB a Sunwoda.

A výrobca aktuálne prostredníctvom tlačovej správy prezradil, že predstavenie modelu Smart #3 prebehne 18. apríla. A pridal aj oficiálne skice vozidla. Čínske zastúpenie Smartu však bolo v tomto smere štedrejšie a cez sociálnu sieť Weibo zverejnilo fotografie maskovaného vozidla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeep predstavil svoj prvý elektromobil – menšie SUV Avenger s offroadovým nádychom
Elektromobil Smart #1 dostal prvé európske cenovky. Vrátane „špeciálu“ Brabus
Stellantis sa stane čisto elektrickou automobilkou najskôr v Európe

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Dizajn oboch modelov je zaujímavý. Dojazd Wagoneeru slušný a výkon až prebytočný. Teraz už len tie ceny „pre ľudí“ a showroomy plné áut!

Pridajte komentár