Jeep ukázal hneď 3 blížiace sa elektromobily s dojazdom až 644 km. A dočkať sa máme aj 800-km dojazdu

3

Značka Jeep predstavila svoju novú stratégiu, ktorá je v znamení elektromobility. V rámci Európy chcú Američania pod krídlami koncernu Stellantis do roku 2030 predávať už len elektromobily. Na ceste k tomuto cieľu pritom do polovice tohto desaťročia ponúknu 4 plne elektrické modely. A 3 z nich nám Jeep aj poodhalil.

Šéf značky Jeep pre Severnú Ameriku Jim Morrison uvádza, že do konca roka 2025 bude celý modelový rad značky elektrifikovaný. A najvyšší šéf Jeepu Christian Meunier dodáva, že elektrifikácia je pre ich značku skvelá, pretože ju robí ešte „schopnejšou, vzrušujúcejšou, udržateľnejšou a zábavnejšou.“

Podľa Meuniera vďaka elektrifikácii navrhujú a vyvíjajú „doteraz najschopnejšie a najudržateľnejšie SUV značky Jeep, pričom sa chcú stať „vedúcou svetovou značkou SUV s nulovými emisiami“.

Na začiatok malý Avenger

Prvým modelom, ktorého sa dočkajú Európania budúci rok, bude SUV Jeep Avenger, ktoré sa zaradí pod model Renegade. To sa bude vyrábať v Poľsku a ponúknuť má dojazd okolo 400 km.

Podľa výrobcu ponúkne na svoj segment pôsobivú svetlú výšku, ako aj pôsobivé prejazdové a nájazdové uhly. A zároveň moderný a technologicky vyspelý interiér s dostatkom priestoru pre ľudí aj batožinu. Premiéra modelu je naplánovaná na 17. októbra, kedy budú spustené aj rezervácie.

Offroadový Jeep Recon BEV

Ďalším z modelov, ktorý príde taktiež na starý kontinent, bude Jeep Recon BEV. Pôjde o skutočný offroad so systémom riadenia trakcie Jeep Selec-Terrain, technológiou e-locker, pokročilou ochranou podvozku, ťažnými hákmi či agresívnymi terénnymi pneumatikami. K dispozícii bude aj možnosť sklopenia strechy + odnímateľné dvere a sklo. Sériový model bude predstavený budúci rok a do výroby sa dostane v roku 2024.

Prémiové SUV Jeep Wagoneer S

Dočkajú sa aj fanúšikovia veľkých elektrických prémiových SUV, a to v podobe modelu Jeep Wagoneer S. Rovnako ako model Recon BEV sa tento „premiant“ predstaví v roku 2023 a začne vyrábať o rok neskôr, a to aj pre európsky trh.

Jeep v prípade chystanej novinky spomína nasledovné špecifikácie: cieľový dojazd 400 míľ (644 km), výkon 600 koní (447 kW) a zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) za cca 3,5 s. A modelový rad Wagoneer má priniesť aj elektromobily s dojazdom okolo 800 km.

Zdroj: Jeep

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Stellantis plánuje významné zlacnenie elektromobilov. Ale v dlhdobejšom horizonte
VW Group zakladá značku Scout pre „odolné“ elektromobily
Stellantis v spolupráci vybuduje európsku verejnú nabíjaciu sieť v 15 000 lokáciách

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Predstavené autá nevyzerajú zle! Sympatický je aj avizovaný dojazd väčších SUV. Dúfajme, že sa roku 2024 v zdraví a bohatstve dožijeme, a BEV si za dobrú cenu dožičíme! Veď ani čert a konkurencia nespia! 🙂

    • Tak je to aj u spaľovákov. Videl som nedávno test nového Bentley Bentayga. Spotreba: Udávaná 13,1 l, dosiahnutá v bežnej prevádzke cca 18 l, a dosiahnutá s využitím výkonu vozidla cca 36 l / 100 km. Fyzika nepustí !!! 🙂

Pridajte komentár