Elektrické novinky Jeep Avenger, Subaru Solterra a Citroen e-C4 X už majú prvé cenovky

3

Ponuka elektromobilov sa neustále rozširuje, a to aj o modely Jeep Avenger, Subaru Solterra či Citroen e-C4 X. Tie pritom v aktuálnom období dostali svoje prvé cenovky.

Jeep Avenger

Prvý plne elektrický Jeep, sub-kompaktné SUV Jeep Avenger, je pochopiteľne vybavený technikou novej generácie od materského koncernu Stellantis. To znamená, že ponúkne napr. elektromotor s výkonom 115 kW, krútiaci moment 260 Nm a batériu s kapacitou 54 kWh, ktorá v tomto prípade zabezpečí dojazd 400 km (WLTP).

Na rozdiel od svojich koncernových bratrancov ponúka model Avenger vlastnosti a funkcie, vďaka ktorým sa môže vydať aj do ľahšieho terénu. Preto boli mnohí zvedaví, koľko si Jeep za svoju novinku vypýta. Prvá cenovka bola pritom zverejnená v rámci nemeckého trhu, a to od 39 900 €. Aj keď sa cena týka úvodnej limitovanej edície, dáva nám aspoň približnú predstavu toho, čo očakávať vo všeobecnosti. Základná verzia bude pritom s najväčšou pravdepodobnosťou lacnejšia.

Citroen e-C4 X

Ďalším novým koncernovým elektromobilom od Stellantisu je crossover Citroen e-C4 X. Tento „kríženec hatchbacku/fastbacku a SUV“ je o niečo väčší ako jeho veľmi blízky príbuzný Citroen e-C4, pričom poskytne viac miesta a batožinového priestoru.

Napriek tomu, že ide o novinku, ponúkne koncernový pohonný systém staršej generácie. Tzn., že disponuje výkonom 100 kW, krútiacim momentom 260 Nm a batériou s kapacitou 50 kWh, ktorá zabezpečí dojazd 360 km WLTP. Takisto ako Jeep Avenger podporuje max. nabíjací výkon 100 kW, vďaka čomu sa za ideálnych podmienok môže nabiť z 10 na 80 % za 30 min. V prípade Jeepu má trvať nabitie z 20 na 80 % 24 min. Čo sa týka ceny, Citroen e-C4 X sa v Nemecku predáva od 37 540 €. V najvyššom stupni výbavy stojí od 41 340 €.

Subaru Solterra

Ďalšou zaujímavou elektrickou novinkou, ktorá dostala prvé cenovky, je prvý elektromobil značky Subaru – model Solterra. Táto de facto dvojička Toyoty bZ4X je v Nemecku minimálne na začiatok dostupná len vo „vyššej“ verzii, tzn. s pohonom oboch náprav, výkonom 160 kW, krútiacim momentom 336 Nm, maximálnou rýchlosťou 160 km/h či zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,9 s.

Batéria vozidla má kapacitu 71,4 kWh, zabezpečuje dojazd 416 až 466 km WLTP (v závislosti od stupňa výbavy) a podporuje nabíjanie max. výkonom 150 kW. Údaj o rýchlosti nabíjania zatiaľ stále nie je známy. Spoznali sme však prvé cenovky na prvých trhoch. Medzi nimi nechýba najväčší európsky trh, teda nemecký, kde Subaru Solterra stojí od 57 490 €, 59 900 €, resp. 60 990 €, v závislosti od stupňa výbavy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vyrovnanie cien elektromobilov a spaľovákov je podľa Volva blízko. Honda a Renault nesúhlasia
Porovnanie cien elektromobilov v Európe, Číne a USA. Číňanom môžeme len závidieť
Hyundai Ioniq 6 je už možné objednať aj v SR. Spoznali sme pritom cenník

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • Podľa mňa úplne rovnaké. Volal som do BMW ohladom IX3 a odpoveď čakačka minimálne rok. Škoda a VW detto. Mimochodom kolega má objednanú RAV 4 hybrid a čaká už 14 mesiacov na dodanie … takže problém dodávky vozidiel je evidentne aj mimo EU.

      • Tak, tak!

        P.S. Neviem, kam si volal do BMW, a čakal rok! Ja som sa na nemeckých stránkach BMW raz sťažoval na istú nekvalitnú časť firemnej technickej dokumentácie pre X5! Musel som zadať reálnu nemeckú adresu, inak mi sťažnosť zo SR nebralo! Dokumentáciu po 2 mesiacoch upravili, a až následne sa mi z Mníchova zlou nemčinou hovoriaci človek zavolal, a „nechápal“ na čo sa vlastne sťažujem, veď oni to tam majú dobre !!! ……. Nuž cesty „Pána“ sú nevyspytateľné !!! 🙂

Pridajte komentár