Európske auto roka, Jeep Avenger, dostal slovenské cenovky a odhalil ďalšie špecifikácie

8

Aktuálny titul Európske auto roka získal vôbec po prvýkrát v histórii model značky Jeep, a to elektromobil Jeep Avenger. A táto novinka má už aj slovenský cenník, pričom sme spoznali doteraz neuvedené špecifikácie.

Jeep Avenger je jedným z mnohých elektromobilov koncernu Stellanstis, ktorý vyrástol na platforme eCMP, pričom s koncernovými modelmi zdieľa aj základnú techniku. Subkompaktné SUV je však špecifické svojimi „terénnejšími“ schopnosťami.

Avenger je prvý elektrický Jeep, ktorý v štandarde ponúka systémy Selec-Terrain a Hill Descent Control. Americká značka tiež upozorňuje na uhly nájazdu 20°, prejazdu 20° a zjazdu 32°. Nemôže byť pritom prekvapením „najlepšia svetlá výška v segmente“ – 200 mm. A aktuálne sme spoznali aj brodivosť vozidla, a to 230 mm.

Medzi 6 režimami systému Selec-Terrain nájdeme okrem iných režimy „Snow“ (maximalizácia trakcie na zľadovatených cestách), „Mud“ (optimalizácia výkonu a zlepšenie priľnavosti na blate) a „Sand“ (eliminácia rizika uviaznutia na piesčitom povrchu).

Aktuálne sú už známe aj kompletné rozmery modelu Avenger – 4 084 x 1 776 x 1 528 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvor – 2 562 mm či objem batožinového priestoru – 355 l, resp. 1 250 l po sklopení zadného radu sedadiel. Spoznali sme tiež dynamické vlastnosti vozidla. Jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 150 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 9 s.

A to vďaka už dobre známej pohonnej jednotke s výkonom 115 kW a krútiacim momentom 260 Nm, ktorá poháňa prednú nápravu. A nič sa nemení ani v prípade batérie s kapacitou 54 kWh, ktorá modelu Avenger zabezpečí dojazd „390 – 400 km“ (WLTP) a ani v prípade nabíjacieho systému, ktorý podporuje maximálny nabíjací výkon 100 kW (nabitie z 20 na 80 % za 24 min). 3-fázová palubná nabíjačka ponúka výkon 11 kW.

Čo sa týka cien, na Slovensku stojí Jeep Avenger od 37 990 €. Ceny ďalších výbavových stupňov začínajú na 39 990 €, resp. 42 990 €. V základnej výbave pritom nájdeme napr. 16″ disky z ľahkých zliatin, LED svetlomety, el. ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, lakťovú opierku, 1- zónovú automatickú klimatizáciu, 6 airbagov, rôzne jazdné a bezpečnostné asistenty, zadné parkovacie senzory, bezkľúčový štart, 10,25″ displej infotainmentu či podporu bezdrôtových systémov Apple CarPlay a Android Auto.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia spúšťa v SR predpredaj elektrickej vlajkovej lode EV9. Spoznali sme aj ceny
Jeep ukázal 2 nové elektrické SUV Recon a Wagoneer. Smart poodhalil elektrický crossover #3
Prvý elektrický Peugeot 308 odhalil finálny dojazd aj prvú cenovku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

  1. Ceny natoľko zatieňujú toto auto roka Jeep Avenger, že ho spoza nich nevidno! 🙂

    P.S. Kým sa nájde dosť tých čo vysolia také prachy, lacnejšie nám nebude !!!!

    • Sopel nechaj v nose! Na „ekologické elektoauto“ pre bežné používanie to stačí! Nemali by sa vyrábať len samé nadupané superautá! Jeho chybu krásy vidím v tej dvojnásobnej cene!

  2. Je to „džíp“ (viď svetlú výšku, brodivosť, uhly,…) a nie diaľničná raketa. Ale za tie peniaze trocha miniauto – a predohraboš. Takže nekúpim si ho :-).

Pridajte komentár