Jaguar Land Rover pripravuje množstvo elektrifikovaných modelov

0

Koncern Jaguar Land Rover, ktorý stavia nový výrobný závod v Nitre, prezentoval svoje plány na najbližšie roky. Tie sa točia najmä okolo elektrifikácie modelového portfólia. Dočkáme sa aj dvoch úplne nových modelov a oživenia legendy.

Ako vieme, Jaguar Land Rover vidí svoju budúcnosť v elektromobilite. V rámci prvej fázy svojej transformácie chce ponúknuť elektrifikovaný variant ku každému modelovému radu, a to do roku 2020. Má sa jednať o elektrické, plug-in hybridné a mild-hybridné verzie známych modelov. Po roku 2020 sa však dočkáme aj úplne nových modelov.

Pre modelový rok 2020/21 oznámil koncern dva zbrusu nové modely. Jedným z nich pritom bude offroadová legenda Land Rover Defender, ktorej produkcia bola ukončená v roku 2016, po 33 rokoch výroby. Ďalšia novinka je naplánovaná pre roky 2022 až 2024.

jaguar land rover elektrifikovane modely

Zdroj: JLR

V tejto chvíli je ťažko povedať, či majú tieto modely súvis s nedávnymi správami o nových elektrických modeloch „podznačky“ Road Rover, ktorá má priniesť elektrický „allroad“ či luxusný sedan. Každopádne, najnovšími elektrifikovanými modelmi koncernu sú elektromobil Jaguar I-Pace a plug-in hybridný Range Rover.

Na ceste je aj plug-in hybridný Range Rover Evoque s 1.5-litrovým 3-valcovým motorom, ktorý príde na trh v budúcom roku. A bude toho ešte oveľa viac, keďže ako sme už spomínali, do roku 2020 má mať elektrifikovaný variant každý modelový rad. Z tohto dôvodu vyvinul koncern Jaguar Land Rover novú platformu.

Idú na to rovnako ako BMW

Jaguar Land Rover chce v strednodobom horizonte dosiahnuť 20 % podiel predaja elektrifikovaných modelov. K tomu mu má napomôcť nová modulárna platforma MLA, ktorá umožňuje jednoduchú stavbu vozidiel so všetkým druhmi pohonu. Rovnaký zámer pred časom prezentoval aj koncern BMW Group, ktorý chce ponúkať rôzne varianty vozidiel postavené na rovnakej platforme.

jaguar land rover mla

Zdroj: JLR

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zakladá Jaguar Land Rover značku Road Rover, ktorá prinesie “SK” e-autá?
Volkswagen chystá 4 elektromobily. Akých modelov sa dočkáme?
“Ideme po Tesle”, hovorí koncern Fiat Chrysler. Najmä značka Maserati

Zdroj: Carscoops

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár