Skutočnou hviezdou kráľovskej svadby bol unikátny elektromobil od Jaguaru :-)

5

Svadba britského princa Harryho a herečky Meghan Markle prispela svojou troškou k propagácii elektromobility. Kráľovský pár totiž zo svojej svadby odišiel na štýlovom elektromobile značky Jaguar. Nejednalo sa však o prvý elektrický model britského výrobcu I-Pace, ale o exkluzívnu „špecialitku“ Jaguar E-Type Zero.

Pre mnohých nepochopiteľný „humbug“ okolo svadby britského princa mal napokon istý prínos aj pre fanúšikov elektromobility. A nielen pre nich. Pri pohľade na prekrásny „novomanželský“ Jaguar E-Type Zero musí zaplesať srdce väčšiny automobilových nadšencov. Klasický model má vo svojej garáži aj Elon Musk. Avšak svadobné vozidlo ukrýva pod kapotou plne elektrickú pohonnú jednotku.

Jaguar E-Type Zero – špecifikácie

Jaguar E-Type Zero je elektrickou konverziou klasického modelu E-Type Roadster (1968). Postaral sa o ňu samotný britský výrobca, ktorý mu dal prívlastok „Zero“. Jedná sa o skutočne exkluzívny exemplár, keďže existuje len jediný kus.

Vynovená klasika je teraz rýchlejšia ako nové vozidlo v 70. rokoch. Elektromotor s výkonom 225 kW dostane roadster z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. 40 kWh batéria sa zas postará o dostatočný dojazd 274 km na jedno nabitie. To trvá 7 hodín, keďže nepodporuje rýchlonabíjanie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda vyrábala elektromobily už začiatkom 90. rokov. V Prčiciach vznikol unikát
Prvý elektromobil od Jaguaru, I-Pace, oficiálne predstavený. Má Tesla Model X problém?
V Číne kúpite elektrické Bugatti Chiron, Lamborghini Gallardo či Audi R8 za 5 000 €

Za exkluzivitu sa platí

Jedinečný elektrický Jaguar E-Type Zero má riadenie umiestnené na ľavej strane. To je dobrá správa pre prípadných záujemcov mimo Británie, Austrálie či Japonska. To by však muselo byť vozidlo na predaj. The Daily Mail hovorí v jeho prípade o cene 350 000 libier, t.j. okolo 400 000 €.

„Koncept Zero kombinuje preslávenú dynamiku klasického modelu a zvýšený výkon prostredníctvom elektrickému pohonu. Vďaka tomu ponúka vozidlo úchvatný pocit z jazdy,“ hovorí Tim Hannig – šéf Jaguar Land Rover Classic. 

Zdroje: CarsCoops, AutoBlog

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár