Ionity zverejnilo mapu svojich budúcich ultranabíjačiek. Slovensko bude tvoriť hranicu

1

Koncerny BMW, Volkswagen, Daimler, GM a Ford založili koncom minulého roka spoločný podnik Ionity. Jeho hlavným cieľom je vybudovanie európskej siete ultra-rýchlych nabíjacích staníc s výkonom až 350 kW. Na nedávnej konferencii v Oslo sme mali možnosť prvýkrát vidieť mapu tejto siete. Tá sa „dotýka“ aj Slovenska.

Spoločnosť Ionity začala s budovaním prvých 20 HPC nabíjacích staníc už v minulom roku. Na konci toho aktuálneho ich má byť celkovo 100. Prvé nabíjačky budú disponovať výkonom 150 kW. Budú však upgrade-ovateľné na výkon 350 kW.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc
Ruch na nórskej Tesla Supercharger stanici môžeme len ticho závidieť | VIDEO
Na Slovensku pribudli nové rýchlonabíjacie stanice. Ďalšie sa chystajú

V závislosti od elektromobilov

K budovaniu 350 kW nabíjačiek, ako aj navýšeniu výkonu tých pôvodných, dôjde v čase, kedy sa na trhu objavia prvé elektromobily, ktoré podporujú nabíjanie takýmto výkonom. Prvým z nich by malo byť Porsche Mission E, ktoré príde na trh v roku 2019. Kompletná sieť nabíjacích staníc Ionity bude dokončená do roku 2020. Každá nabíjacia stanica bude obsahovať 6 nabíjacích bodov.

ionity mapa

Zo SR na západ aj do Chorvátska

Pri pohľade na zverejnenú mapu trošku zamrzí, že v rámci Slovenska vzniknú stanice len popri západnej hranici. Dočkať by sme sa mali v okolí Bratislavy, Skalice a Veľkého Medera. Naša krajina sa tak stane akousi hranicou medzi západnou a východnou Európou, kde sieť staníc končí. Cesta zo SR na západ je tak plne pokrytá. Potešiteľné je, že aj trasa do Chorvátska. Veríme však, že zvyšok našej krajiny vykryjú ďalšie projekty rýchlonabíjacích staníc, ktorých je viac ako dosť.

Zdroj: tu.no

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár