Hyundai poodhalil interiér elektromobilu Ioniq 5 tesne pred jeho premiérou

5

Hyundai dnes zverejnil dátum predstavenia a spustenia prvých dodávok svojho elektrického crossoveru strednej triedy Ioniq 5 a odhalil informácie o jeho interiéri, vrátane prvej fotografie a krátkeho videa.

Elektromobil Ioniq 5 sa na základe doteraz dostupných oficiálnych aj neoficiálnych informácií javí veľmi nádejne. A to platí aj po aktuálne zverejnenej tlačovej správe od Hyundaiu, ktorá sa venuje najmä jeho interiéru.

Už vieme, že crossover Ioniq 5 má ponúknuť nadštandardný vnútorný priestor, a to vďaka pre strednú triedu netypicky veľkému rázvoru kolies – 3 000 mm, ktorý je dôsledkom novej špecializovanej „e-platformy“ E-GMP.

A teraz sa dozvedáme, že k zvýšeniu komfortu cestujúcich má prispieť aj špeciálna stredová konzola, ktorú možno posúvať dopredu aj dozadu. Podľa Hyundaiu to napríklad umožní komfortnejšie vystupovanie v rámci úzkych parkovacích miest.

Taktiež sme sa dozvedeli, že Ioniq 5 ponúkne elektricky nastaviteľné predné sedadlá, ktoré sú navyše cca o 30 % tenšie, ako je bežné, čo zadným pasažierom prinesie ešte viac priestoru.

Hyundai nezabúda ani na materiály s nižším dopadom na životné prostredie. „Kožené sedadlá sú spracované pomocou oleja z ľanových semienok. Mäkké textilné čalúnenia interiéru pochádzajú z prírodných vlákien ako napríklad cukrová trstina, vlnená a umelá priadza či z materiálov vytvorených z recyklovaných plastových PET fliaš. Povrchy ako palubná doska, ovládače, volant a panely dverí pokrýva bio farba vytvorená z olejov z repky olejnej a z kukurice,“ píše v tejto súvislosti kórejská automobilka.

Premiéra, rezervácie a dodávky

Automobilka Hyundai nám tiež prezradila, že Ioniq 5 bude prostredníctvom virtuálnej svetovej premiéry predstavený 23. februára. Od tohto dátumu budú spustené rezervácie na limitovanú edíciu „Project 45“ (3 000 ks) na prvých trhoch. A to vo Francúzsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve, Holandsku a Nórsku.

Táto edícia má okrem iného ponúknuť „špeciálnu cenu“ či 2-ročný bezplatný prístup do rýchlonabíjacej siete Ionity. Prvé dodávky vozidiel budú spustené v lete tohto roku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Hyundai“ Ioniq 5: Ďalší únik má odhaľovať ďalšie špecifikácie + oficiálne video
Hyundai má novú značku pre elektromobily – IONIQ. Chystá 3 nové modely
Blížiaci sa elektro-crossover Kia sa bude super-rýchlo nabíjať aj akcelerovať

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár