„Hyundai“ Ioniq 5: Ďalší únik má odhaľovať ďalšie špecifikácie + oficiálne video

4

Nový oficiálny teaser okrem iného odhaľuje, že Ioniq 5 – prvý z elektromobilov Hyundai novej generácie, bude predstavený v polovici budúceho mesiaca. A objavil sa aj ďalší údajne uniknutý dokument, ktorý prezrádza jeho výkon, dojazd, objem batožinového priestoru či špeciálne funkcie.

Na základe doterajších oficiálnych aj neoficiálnych informácií sa javí elektrický crossover Ioniq 5 ako veľmi zaujímavé vozidlo. Objavil sa pritom už tretí údajne uniknutý dokument, ktorý odhaľuje ďalšie možné špecifikácie kórejskej novinky. Jeho pôvodný zdroj je však nejasný, takže nové informácie treba brať s rezervou.

So spomínaným dokumentom prišiel portál Insideevs a nájdeme v ňom aj údaje o výkone (310 koní, t.j. 231 kW) a dojazde (510 km WLTP). Výkon je teda v podstate rovnaký ako v prípade úniku z rakúskej pobočky Hyundaiu (230 kW). Avšak čo sa týka dojazdu, tu sa údaje rôznia.

„Rakúske“ informácie hovorili o dojazde 450 km WLTP (58 kWh batéria), resp. 550 km WLTP (72 kWh batéria). Podľa najnovšieho „úniku“ to má byť však maximálne 510 km WLTP, čo sa javí pri možnej kapacite batérie a veľkosti vozidla ako reálnejšia hodnota. Uvidíme…

ioniq 5 specifikacie

Via Insideevs.com

Novinkou je aj údajný objem batožinového priestoru, a to 600 l či informácia o autonómnom riadení úrovne 2. Taktiež sa dozvedáme, že v interiéri nájdeme 12,3″ digitálny displej, obrovský head-up displej s uhlopriečkou 44″, úplne sklopné sedadlá a „mobilnú konzolu“.

Oficiálne zverejnené špecifikácie

Ďalšie údaje sedia s oficiálnymi informáciami od Hyundaiu. A to maximálny nabíjací výkon 232 kW, nabitie z na 80 % za 18 min (konkrétne z 10 na 80 %), rázvor 3 000 mm či zmienka o funkcii V2L (možnosť využiť batériu vozidla na napájanie externých zariadení).

Čo sa týka ďalších oficiálnych informácií, vieme tiež, že Ioniq 5 zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,3 s (zrejme najvýkonnejšia verzia) a že ponúkne predný kufor. No a aktuálne sa na základe novej oficiálnej upútavky dozvedáme, že sériové vozidlo nám bude predstavené „v polovici februára“. Vtedy sa okrem iného dozvieme, akú relevantnosť mali spomínané „uniknuté“ informácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai má novú značku pre elektromobily – IONIQ. Chystá 3 nové modely
Budúci (ne)priamy konkurent Tesly Semi od Hyundaiu je inšpirovaný vlakom
Hyundai a Uber predstavili elektrický lietajúci „taxík“ pre mestskú mobilitu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Krásne nám to dávkujú, tie „uniknuté informácie“. Ale nevadí, zrejme je to ich reklamno – marketingová stratégia.
    Tak trochu mi to pripomína, ale v dobrom, tie „Rozprávky z tisíc a jednej noci“.

Pridajte komentár