Hyundai poodhalil sériový elektromobil Ioniq 5 s ultra-rýchlym nabíjaním

5

Automobilka Hyundai zverejnila ďalšie informácie ohľadom svojho elektrického „CUV“ („SUV-coupe“) strednej triedy – Ioniq 5, ktoré predstaví budúci mesiac. Zameriava sa pritom najmä na dizajn, spomína tiež rýchlosť a možnosti nabíjacieho systému.

Na základe doterajších informácií sa Ioniq 5 javí ako veľmi zaujímavý a schopný elektromobil. Najväčšou neznámou pritom ostával jeho dizajn. Aktuálne oficiálne upútavky však ukazujú, že Ioniq 5 ponúkne pomerne futuristický vzhľad, ktorý naznačovalo už koncepčné vozidlo Hyundai 45.

Novinka od Hyundaiu, postavená na úplne novej „elektrickej“ platforme E-GMP, ponúkne podľa výrobcu „parametrické pixely“ v rámci svetiel, „V-čkovú“ kapotu, optimalizované 20-palcové aerodynamické disky či eco-friendly farebnú materiálovú úpravu.

Kórejská automobilka tiež spomína technológiu Vehicle to Load (V2L), ktorá umožňuje napájanie zariadení (110 / 220 V). A chváli sa aj nabíjacím systémom, vďaka ktorému je možné získať dojazd 100 km (WLTP) za 5 min nabíjania. Na základe predchádzajúcich oficiálnych správ už vieme, že Ioniq 5 podporuje max. nabíjací výkon 232 kW. To umožňuje nabitie batérie z 10 na 80 % len za 18 min. Palubná nabíjačka disponuje výkonom 11 kW.

Uniknuté špecifikácie

Automobilka Hyundai pred časom informovala, že bude postupne odhaľovať ďalšie nové informácie o elektromobile Ioniq 5. Vďaka „úniku“ z rakúskej pobočky však už teraz vieme, že novinka, ktorá bude predstavená vo februári, bude v ponuke s batériami s využiteľnou kapacitou 58 a 72 kWh.

Tie majú zabezpečiť dojazd 450, resp. 550 km (WLTP), takže pôjde o výnimočne efektívny elektromobil, ak sa tieto informácie potvrdia. Obzvlášť keď zoberieme do úvahy, že ide o crossover strednej triedy.

V rámci uniknutých informácií sa tiež spomína pohon oboch náprav, výkon 230 kW a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,1 s. Voliteľnou výbavou má byť okrem iného aj strecha s integrovanými solárnymi panelmi či zásuvka s výkonom 3 kW (v rámci spomínanej technológie V2L).

Taktiež sme sa dozvedeli, že prvé kusy modelu Ioniq 5 „First Edition“ dorazia do Rakúska v „júni/júli“. Dá sa pritom očakávať, že Slováci sa dočkajú o niečo neskôr.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai má novú značku pre elektromobily – IONIQ. Chystá 3 nové modely
Kia ponúkne elektromobil s dojazdom cez 500 km a 20 min nabíjaním
Apple Car v beta verzii vraj už budúci rok. Vyrábať ho môže KIA

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

 1. Konečne, tajnostkari 😉
  A to chcú takto dávkovať à la Steve Jobs?
  Je to trápne a už taký marketing nefunguje..
  Chceme vidieť auto, ceny a reálne kusy v testoch.
  Rozprávok už bolo dosť.
  S efektivitou im držím palce, lebo to znie veľmi neuveriteľne.

  • A čo ty vieš? Možno to tajnostkárenie je do detailov premyslená stratégia.
   Alebo to aspoň skúšajú. Vyjde – nevyjde.
   Poznáš tú klasickú ruskú rozprávku Mrázik? Ako tí zbojníci trhajú tie lupienky z kvetov: Ozbíjame – neozbíjame. Chytia nás – nechytia nás…

   • Čo natom má vyjsť ? Veď ukáž auto, ukáž ceny, načo ti je silueta v tme? čo uvidia ? Počet pozretí článku ? Predrezervácie ukážu uspech alebo neuspech.

 2. Ja so taký „veriaci Tomáš“, aj keď sa nevolám Tomáš.
  Rád tomuto všetkému verím, snáď si tá automobilka nerobí z huby iný orgán.
  To by sa jej vrátilo ako bumerang. A to veľmi prudko!

Pridajte komentár