Spolupráca slovenského a čínskeho výrobcu batérií by mohla priniesť veľkú továreň či nové technológie

7

Slovenský batériový startup Inobat podpísal ďalšiu zaujímavú spoluprácu. A to s čínskym vývojárom a výrobcom batérií Gotion High-Tech, ktorý je kótovaný na burze a spolupracuje aj so spoločnosťami VW či Tata. Podpísané memorandum o porozumení sa týka napr. spoločnej batériovej továrne či vývoja nových technológií.

Spoločnosti Inobat a Gotion High-Tech informovali, že podpísali „memorandum o porozumení s cieľom preskúmať možnosti spoločného podniku v oblasti revolučných technológií batérií pre elektromobily a skladovania energie“. Budú pritom hľadať možnosti spolupráce v rámci:

  • spoločného vybudovania továrne na výrobu batérií (článkov aj packov) s ročnou kapacitou 40 GWh (zvažuje sa pritom región strednej a východnej Európy),
  • technickej spolupráce založenej na prednostiach batérií typu LFP a NMC,
  • spoločného rozvoja potenciálu pre produkciu systémov energetických úložísk (ESS) v existujúcich priestoroch na Slovensku,
  • technologického a obchodného partnerstva pri prevádzke zariadení,
  • skúmania konceptov recyklácie odpadu z výroby a vyslúžilých batérií.

V rámci spolupráce má spoločnosť Inobat získať prístup k odborným znalostiam spoločnosti Gotion v oblasti energetických úložísk. Gotion má zas profitovať z existujúcich výrobných prevádzok a kontaktov Inobatu v Európe. Obe spoločnosti sa tiež budú spoločne snažiť vyvinúť nové batériové technológie.

Nuž, budeme veľmi zvedaví, ako sa bude vyvíjať oznámená spolupráca. Spoločnosť Inobat oznámila už viacero zaujímavých partnerstiev. Napriek tomu, že zatiaľ nevyrobila ani jednu komerčnú batériu, na základe predbežných dohôd by sa mohla stať dodávateľom batérií napr. pre e-mobility startup Fox e-mobility (vyvíja elektromobil MIA 2.0), letecký startup Lilium (vyvíja e-VTOL Lilium Jet) či spoločnosť SOR, ktorá vyrába autobusy.

Súčasné zázemie spoločnosti Inobat tvorí predovšetkým výskumné a vývojové pracovisko vo Voderadoch, v rámci ktorého sa dokončuje pilotná výrobná linka.

Zdroj: Inobat 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenské batérie od Inobat Auto majú za sebou oficiálne testy. Aké výsledky priniesli?
Elektromobil MIA za menej ako 20 000 €, ktorý má mať slovenské batérie, je v ohrození
Slovenský Inobat by mohol robiť batérie aj pre elektrické lietadlá od Lilium

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

Pridajte komentár