Prémiová odnož Nissanu, Infiniti, onedlho odhalí elektrické SUV

0

Japonská automobilka Infiniti je prémiovou „odnožou“ Nissanu, ktorý má vo svojom portfóliu najpredávanejší elektromobil na svete, model Leaf. Neprekvapí tak, že aj táto značka sa angažuje v oblasti elektromobility. Už onedlho nám pritom predstaví koncept elektrického SUV.

Infiniti odhalí svoj koncepčný elektrický SUV/crossover na januárovom autosalóne v Detroite. Bude sa jednať už o 3 elektrický koncept značky za posledný rok. Pripravuje sa tak na elektrifikáciu svojho modelového portfólia. Tá započne v roku 2021.

Cieľom japonského prémiového výrobcu je, aby do roku 2025 tvorili elektrifikované modely až polovicu jeho celkových predajov. O to sa majú postarať „čisté“ elektromobily, ako aj hybridy s patentovanou technológiou e-POWER.

Vlastnosti elektromobilu bez nutnosti nabíjania

Hybridná pohonná jednotka e-POWER pozostáva z nízkoobjemového benzínového motora, ktorý funguje ako generátor elektrickej energie pre vysokovýkonnú batériu. To podľa slov šéfa Nissanu, Hirota Saikawu, prinesie pohodlnú prevádzku a pôžitok z jazdy na úrovni elektromobilov. Odpadne pritom nutnosť “zdĺhavého” nabíjania, prostredníctvom externého zdroja energie.

Stelesnenie dizajnového „e-jazyka“

Crossover, ktorý nám Infiniti ukáže už o pár týždňov, bude disponovať plne elektrický pohonom. Má byť pritom stelesnením dizajnového jazyka budúcich elektromobilov značky. Jeho dizajn je ovplyvnený aj možnosťami elektrifikovanej platformy. A to ako exteriérový, tak aj interiérový.

Nový dizajnový jazyk a platforma elektrifikovaných modelov prinesú iné vonkajšie proporcie, množstvo vnútorného priestoru (ako v „obývačke“) či bohatú výbavu a moderné asistenčné systémy. Dizajn chystaného crossoveru bude pritom prienikom dizajnu elektrického sedanu Infiniti Q Inspiration a retro-športového konceptu Prototype 10 (obrázky hore).

Prvým elektromobilom bude sedan strednej triedy

Prvý elektromobil Infiniti bude pritom vychádzať z prekrásneho konceptu Q Inspiration. Malo by sa jednať o sedan strednej triedy, takže by mohol konkurovať Tesle Model 3. Výrobca nám žiaľ neprezradil žiadne parametre konceptu, ani sériového modelu. V jeho prípade sa však neočakáva batéria kapacitne menšia ako 60 kWh. Tú by si tak mohol požičať od koncernového Nissanu Leaf E-Plus. Na trh dorazí v roku 2021.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Nissan

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Automobilka Infiniti predstavila krásny koncept elektrického sedanu Q Inspiration
Elektrické SUV Nissan: Prvé neoficiálne informácie o cene a dojazde
Najextrémnejšie verzia Nissanu Leaf. Čo má pod kapotou pretekársky špeciál?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár