Automobilka Infiniti predstavila krásny koncept elektromobilu Q Inspiration a plány v oblasti elektromobility

1

Prémiová značka Infiniti, ktorá patrí pod japonskú automobilku Nissan, predstavila v Detroite prekrásny koncept elektromobilu s označením Q Inspiration. Ten sa dostane do sériovej výroby v roku 2021. A to nie je zo strany Infiniti v oblasti elektromobility zďaleka všetko

V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s konceptmi či prototypmi elektrických sedanov vyššej strednej triedy, ktoré tak časom vytvoria spolu so zakladajúcim členom, Teslou Model S, nový segment moderných automobilov. Najnovším z nich je Infiniti Q Inspiration Concept, ktorý príde na trh o 3 roky. Bude sa jednať o prvý elektromobil značky.

Masívna elektrifikácia od r. 2021

Príchod tohto modelu započne novú éru automobilky Infiniti, ktorá sa od roku 2021 vyberie cestou masívnej elektrifikácie. Do roku 2025 Infiniti chce, aby polovicu predajov jej vozidiel tvorili elektrifikované modely. V jej portfóliu nájdeme okrem čistých elektromobilov aj hybridy s patentovanou technológiou e-POWER.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Bývalí manažéri Tesly, BMW a Nissanu predstavili konkurenta Modelu X za 37 000 €
Tesla Model S P100D má vážnu konkurenciu. Fisker EMotion „je“ lepší v mnohých ohľadoch

Hybridný systém e-POWER

Hybridná pohonná jednotka e-POWER pozostáva z nízkoobjemového benzínového motora, ktorý funguje ako generátor elektrickej energie pre vysokovýkonnú batériu. To podľa slov CEO Nissanu, Hirota Saikawu, prinesie pohodlnú prevádzku a pôžitok z jazdy na úrovni elektromobilov. Odpadne tak nutnosť „zdĺhavého“ nabíjania prostredníctvom externého zdroja energie.

Zdroj: tlačová správa   

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |