Chemický gigant Ineos predstavil svoj prvý elektromobil – Fusilier

4

Britský konglomerát Ineos, ktorý je okrem iného 4. najväčšou spoločnosťou pôsobiacou v chemickom priemysle, založil pred 7 rokmi automobilovú divíziu. A tá aktuálne predstavila svoj prvý elektromobil – offroad Ineos Fusilier.

Ineos Fusilier je konzervatívne vyzerajúci elektrický offroad, ktorého dizajn odkazuje na staré Land Rovery či Mercedes triedy G. Dostupný bude v dvoch verziách s pohonom všetkých kolies. A to s čisto elektrickým batériovým pohonom, ako aj elektrickým pohonom rozšíreným o tzv. predlžovač dojazdu.

Podľa spoločnosti Ineos Automotive, ktorá vznikla pod krídlami konglomerátu Ineos v roku 2017, jej prvý elektrický model Fusilier ponúkne prvotriedne schopnosti ako v teréne, tak aj na bežných cestných komunikáciách.

Ineos Fusilier bol vyvinutý v spolupráci so známou rakúskou spoločnosťou Magna Steyr, ktorá bude tento model aj vyrábať. A to v domovskom Grazi. Novinka má vychádzať z modelu Ineos Grenadier, je však o niečo kratšia, nižšia a aerodynamickejšia. Model Grenadier má pritom rozmery 4 856 x 2 036 x 1 930 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvor 2 922 mm.

ineos fusilier

Zdroj: Ineos Automotive

Zákazkový „skateboard“ a predlžovač dojazdu

Ineos uvádza, že ich novinka vyrástla na zákazkovej „skateboardovej“ platforme s oceľovým topom a podvozkom kombinovaným s hliníkovými dverami a ďalšími dielmi. A jedna z dvoch verzií ponúkne aj „predlžovač dojazdu“ na báze malého benzínového motora, ktorý poháňa generátor schopný nabíjať trakčnú batériu vozidla.

Ineož žiaľ v dnešnej tlačovej správe nezverejnil žiadne technické detaily. Electrek však na základe živého vysielania pri príležitosti predstavenia vozidla uvádza, že podľa zakladateľa spoločnosti Ineos ponúkne model Fusilier dojazd okolo 400 km a predlžovať dojazdu zabezpečí ďalších cca 270 km navyše.

ineos fusilier

Zdroj: Ineos Automotive

Detaily ohľadom elektromobilu Ineos Fusilier a jeho uvedenia na trh sa podľa britskej spoločnosti dozvieme na jeseň tohto roku.

Zdroj: Ineos Automotive 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česi uvádzajú na trh nový elektrický offroad MWM Spartan 2.0
Dongfeng M-Hero 917 mieri aj na slovenský trh. Ponúkne výkon 800 kW či 140-kWh batériu
Čo vieme o elektrickom Land Roveri Defender, ktorý sa bude vyrábať v SR?
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  • P. S. Spomeňme si na toho „Bieleho“ futbalistu „Belasých“, čo ho furt vylučujú, ako sa vozil s „partiou“ v G-čku, ktoré pre MB vyrába práve Steyer Gratz, kde mu to tiež tento týždeň „spočítali“!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  • Elektrický jazdec 104 on

   Pravdepodobnosť, že mafián, hrubokrký alebo nula sa bude vyvážať v akomkoľvek elektre je blízka k nule 😀 (aspoň v dnešnej dobe a blízkej budúcnosti)
   Inak som presvedčený, že toto elektro s „rangerom“ bude konečne použitelné na terénne výjazdy bez žiadnych obáv z vykapania uprostred ničoho….ako normálnych zákazníkov by si to veru mohlo nájsť.

   • Máš pravdu! Všetky hodnotenia tohoto auta do terénu boli priaznivé, tak čo som mohol ja k tomu ešte pridať?! Tak som sa rozhodol aspoň „zaprovokovať“! 🙂

Pridajte komentár