Elektrický Hyundai Kona ide do výroby aj v ČR. Dôvod je prostý

1

Automobilka Hyundai konečne zvýši produkciu svojho elektrického SUV Hyundai Kona Electric. A to vďaka spusteniu výroby v Českej republike. Ide o logický krok a druhú pozitívnu novinku, ktorá súvisí s týmto obľúbeným elektromobilom.

Keďže dopyt po vozidlách s nulovými emisiami neustále rastie, spoločnosť Hyundai Motor strojnásobí dostupnosť svojho elektrického SUV KONA Electric pre európskych zákazníkov. V priebehu tohto mesiaca začne Hyundai vyrábať model KONA Electric v českom výrobnom závode v Nošoviciach a zároveň zvýši dodávky tohto modelu zo závodu Ulsan v Južnej Kórei. Vďaka tomu sa čakacie doby výrazne skrátia.

Rozhodnutie o spustení dodatočnej výroby modelu KONA Electric v Európe bolo prijaté s cieľom lepšie obslúžiť európskych zákazníkov spoločnosti Hyundai. Od uvedenia na trh v roku 2018 dopyt po modeli KONA Electric prekročil očakávania a cieľom zvýšenej výrobnej kapacity je držať krok s naďalej rastúcim dopytom.

80 000 elektromobilov pre Európu

V roku 2020 vyrobí Hyundai pre európskych zákazníkov viac ako 80 000 bezemisných vozidiel – ide o modely KONA Electric, IONIQ Electric a NEXO s palivovými článkami. Hyundai tak očakáva, že sa v roku 2020 stane najväčším poskytovateľom vozidiel s nulovými emisiami v Európe. V Českom výrobnom závode sa má v prvom roku vyrobiť 30 000 elektrických vozidiel.

„Počúvame našich zákazníkov a urobili sme rozhodnutie s cieľom uspokojiť rastúci dopyt po našich elektrických vozidlách. Keďže sa stále viac ľudí obáva vplyvu svojho výberu auta na životné prostredie, vidíme v elektrických vozidlách na európskom trhu obrovský potenciál,“ uviedol Dong Woo Choi, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe HQ. „Odráža to naše progresívne myslenie a posilní našu pozíciu lídra v mobilite v budúcnosti.“

V krátkom čase tak ide o druhú pozitívnu novinku, ktorá súvisí s elektromobilom Hyundai Kona Electric. Nórske zastúpenie kórejskej automobilky totiž minulý mesiac oficiálne informovalo, že verzia so 64 kWh sa dočká zvýšenia dojazdu a lepšieho jazdného výkonu. Viac v našom článku „Hyundai zvyšuje dojazd elektromobilu Kona Electric. A nielen to„.

Zdroj: tlačové správy (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Predajcovia začínajú výrazne zdražovať Hyundai Kona Electric
Bratovražedný test efektívnosti: Hyundai Kona Electric vs. Kia e-Niro
Čínsky elektromobil JAC iEV7S je už dostupný aj v Česku. Oplatí sa?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

  1. Je fakt super, že v extrémně pasivním a skeptickém česku se začínají elektroauta vyrábět. Snad to trochu pomůže a pár těchto aut zůstane i u nás (či na Slovensku).

Pridajte komentár