Hyundai Kona Electric môže byť hit. Ponúkne reálny dojazd 470 km a dobrú dynamiku aj cenu | Upútavka

0

Na základe doterajších informácií, všetko nasvedčuje tomu, že Hyundai Kona Electric by sa mohol stať predajným hitom. Veď prepája 2 najvýraznejšie automobilové trendy – karosériu typu SUV a elektrický pohon. To by však na úspech určite nestačilo. Preto pridá nadpriemerný dojazd a dobrú jazdnú dynamiku. A veríme, že aj osobitý dizajn. Zatiaľ si však musíme vystačiť s prvou oficiálnou upútavkou.

Vynikajúci dojazd

Kompaktné elektrické SUV Hyundai Kona Electric nám výrobca predstaví už pomerne onedlho. Stane sa tak na marcovom autosalóne v Ženeve. Ešte predtým sme sa však dozvedeli jeden zásadný údaj. Tým je dojazd na úrovni 470 km podľa novej metodiky WLTP, ktorej hodnoty by sa nemali veľmi líšiť od dojazdu v reálnych podmienkach.

Dobrá jazdná dynamika

Automobilka taktiež tvrdí, že Kona Electric bude mať jeden z najvýkonnejších elektromotorov na trhu. Podľa dostupných informácií, by mal disponovať výkonom 150 kW (201 k) a krútiacim momentom 360 Nm. Vzhľadom na predpokladanú nižšiu hmotnosť a vysoký krútiaci moment dostupný už od prvej otáčky, môžeme očakávať dobré dynamické vlastnosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
7 najočakávanejších elektromobilov, ktoré prídu na trh v tomto roku
Elektrická verzia Hyundai Kona dostala prvú cenovku. Dostane aj ľahšiu batériu a bude väčšia
Tretie SUV značky Škoda bude plug-in hybridné. Už onedlho sa nám ukáže v Ženeve

V očakávaní bohatej základnej výbavy

Hyundai vo svojej najnovšej tlačovej správe hovorí v prípade výbavy elektrickej Kony o komforte, bohatej konektivite a moderných technológiách, ktoré sa postarajú o vysokú bezpečnosť a zaujímavé jazdné vlastnosti. My veríme, že základný výbava bude na úrovni štandardu modelu Ionic Electric, ktorému po tejto stránke skutočne nič nechýba. Stačí sa pozrieť na výpis jeho bohatej výbavy.

Prijateľná cena

Automobilka Hyundai už dávnejšie sľubovala nízku cenu svojho pripravovaného elektrického SUV. Medzičasom sme už spoznali ceny pre prvý trh. Tým je logicky ten domáci, kórejsky. Hyundai Kona Electric sa tu bude predávať po prepočte za 32 900 € (39,2 kWh batéria), resp. 36 700 € (64 kWh batéria). A to sú vzhľadom na očakávaný výkon, základnú výbavu a dojazd určite prijateľné cenovky.

Dizajnové zmeny?

Vieme už, ako vyzerá spaľovacia Kona. Sme však zvedaví, či sa elektrická verzia dočká výraznejších dizajnových zmien. Zaslepená „maska chladiča“ bude zrejme samozrejmosťou. Otázkou však je, či konštruktéri vykonali aj zmeny, ktoré zabezpečia lepšie aerodynamické vlastnosti. Ako vieme, model Hyundai Ioniq Electric má špičkový koeficient odporu vzduchu (0,24), vďaka čomu je najefektívnejším elektromobilom sveta. To najnovšie potvrdzuje aj ADAC EcoTest 2017.

Zapamätajte si 27. február

Ako sme už spomínali na začiatku, Hyundai Kona Electric sa nám predstaví na autosalóne v Ženeve, ktorý začína 6. marca. Avšak podrobnosti o novom elektromobile kórejskej značky sa dozvieme už 27. februára v rámci oficiálnej tlačovej správy. O všetkom podstatnom vás bude samozrejme informovať.

Zdroj: Hyundai

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár