Elektrické SUV Hyundai Kona Electric dostalo prvú európsku cenovku. Tá poteší

1

Kompaktné elektrické SUV Hyundai Kona Electric sa môže stať hitom. Nasvedčuje tomu zvyšujúci sa dopyt po elektromobiloch, SUV-éčkach mestskej veľkosti, ako aj úspech staršieho súrodenca Ioniq Electric, ktorý Hyundai nestíha vyrábať. Záujem o kórejskú novinku by tak mohla „zabiť“ asi len vysoká cena. To sa však pravdepodobne nestane.

Nie je žiadnym prekvapením, že prvým európskym trhom, kde sa začne Hyundai Kona Electric dovážať, bude práve ten nórsky. Veď v „Mekke“ elektromobility tvoria predaje automobilov do zásuvky takmer polovicu z celkových predajov. Aktuálne spoznali Nóri cenu elektrickej novinky z Kórei.

Menej ako sa čakalo?

Zverejnená nórska cena sa týka verzie s väčšou 64 kWh batériou (dojazd 482 km WLTP). Tá začína po prepočte na sume 34 190 €. S koženým interiérom vyjde na 35 240 € a ak nemu pridáte ešte panoramatickú strechu, cena sa zastaví na sume 36 290 €. V rámci cien je navyše zahrnutý poplatok 1 143 € za doručenie vozidla.

Cena základnej verzie s 39,2 kWh (312 km WLTP) batériou pre nórsky trh zatiaľ známa nie je. Avšak dá sa odhadnúť na základe kórejských cien, ktoré sú známe pre obe verzie, a to 36 700 € (64 kWh), resp. 32 900 € (39,2 kWh). Keď teda aplikujeme tento cenový rozdiel na nórsku cenu vyššieho modelu, vyjde nám cena základnej verzie 31 440 €. Nuž veríme, že podobných cien sa dočkáme aj na Slovensku.

Očakáva sa bohatá základná výbava

Napriek priaznivej cene očakávame bohatú základnú výbavu, tak ako sme si zvykli v prípade staršieho súrodenca Hyundai Ioniq Electric, viď jeho oficiálny cenník. Ten totiž ponúkal v podstate všetky moderné systémy v štandarde, pričom možnosti príplatokovej výbavy boli minimálne. Podľa zverejneného cenníka sa zdá, že si budeme môcť priplatiť len za kožené čalúnenie, panoramatickú strechu a metalický lak (513 €). To by bola ďalšia výborná správa.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jaguar I-Pace dostal slovenské ceny. Má Tesla Model X problém?
Prvé elektrické Audi je možné rezervovať už aj v SR. Na koľko vyjde?
PREKVAPENIE: Kia predstavila v tichosti elektrický crossover Niro EV

Beznádejne vypredaný

Nórske zastúpenie automobilky Hyundai taktiež informovalo, že uzatvorilo rezervácie na model Hyundai Kona Electric. Dôvodom je, že pre nórsky trh je v prvej fáze výroby vyhradených 2 500 vozidiel, pričom záujem o nový elektromobil prejavilo viac ako 20 000 zákazníkov. Zdá sa tak, že Hyundai Kona Electric bude ďalším elektrickým modelom, v ktorého prípade bude jasne prevyšovať dopyt nad ponukou.

Špecifikácie a alternatíva z vlastnej kuchyne

Špecifikácie oboch verzií Hyundai Kona Electric nájdete v našom katalógu alebo súhrnnom článku z jeho predstavenia. Taktiež vám dávame do pozornosti priestrannejšiu alternatívu z koncernu Hyundai Motors, a to model Kia Niro EV. Ten ponúkne rovnakú techniku a podobnú výbavu a ceny.

Zdroj: Insideevs, titulná fotografia: Hyundai  

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Ladislav Holotnak on

    Ceny v Norsku pre EV su bez DPH, takze napr v porovnani s cenou Ioniq electric, je tato cena pre Hyundai Kona o cca 5.000,- EUR vyssia (rovnako v Norsku)

Pridajte komentár