Nemecká a britská cena Hyundai Kona Electric naznačuje tú slovenskú

1

Pomerne nedávno sme vás informovali o viac ako pozitívnych cenách elektrického SUV Hyundai Kona Electric pre nórsky trh. Kórejská automobilka teraz zverejnila aj nemecké a britské ceny. Tie by mali byť bližšie cenníku pre slovenský trh.

Kompaktné elektrické SUV Hyundai Kona Electric má vzhľadom na svoje špecifikácie, ako aj úspech a kvalitu prvého elektrického modelu značky, Ioniq Electric, veľkú šancu na úspech. Jeho ambície by mu mohla prekaziť. snáď už iba neadekvátna cena.

Najskôr Kórea a Nórsko

Prvý cenník modelu Kona Electric, ktorý sme spoznali, bol určený pre domáci juhokórejský trh. Základný model s 39,2 kWh batériou a výkonom 99 kW tam stojí v prepočte 32 900 €. Verzia so 64 kWh batériou a výkonom 150 kW vyjde na 36 700 €.

Nie je prekvapením, že potom prišiel na rad nórsky trh. Automobilka sa rozhodla, že v „Mekke“ elektromobility bude predávať spočiatku len vyššiu verziu, a to od sumy 34 190 €. Nórsko je však špecifický trh s nadštandardnými daňovými úľavami, a tak sú tamojšie ceny pravdepodobne skreslené.

To potvrdzujú aj nedávno zverejnené ceny pre nemecký a britský trh, ktoré indikujú možné ceny modelu Hyundai Kona Electric na Slovensku. Zrejme hlavne tie nemecké.

V Nemecku a Británii je to viac   

Cena základnej verzie vyjde v Nemecku na 34 600 €. Za výkonnejší model s vyšším dojazdom si Nemci priplatia až 4 400 €. V najvyššej výbave Premium stojí dokonca až 45 600 €. Britské ceny sú podľa Carscoops nasledovné. Základná verzia začína na sume 29 445 £ (33 400 €), vyššia na sume 33 995 £ (38 500 €).

A čo na Slovensku?

Dostupnosť a ani ceny Hyundaiu Kona Electric na Slovensku v tejto chvíli nepoznáme. Na oficiálnej stránke výrobcu je už vozidlo v modelovej ponuke, a to so statusom „čoskoro“. Zatiaľ tak môžeme o cene len špekulovať.

Pomôcť si môžeme porovnávaním slovenských a nemeckých cien hatchbacku Ioniq Electric. To však nie je úplne jednoznačné, nakoľko sa u nás predáva len v jednom nešpecifikovanom stupni výbavy, zatiaľ čo v Nemecku až v troch.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový Renault Zoe sa chystá do výroby. Mal by byť lacnejší
Hyundai dnes predstavil elektrickú verziu modelu Kona. Môže sa stať hitom
Ohrozí elektrické Volvo XC40 svojou cenou Teslu Model Y?

„Slovenská“ verzia obsahuje v podstate plnú výbavu, s výnimkou kožených a odvetrávaných sedačiek. Keď však porovnáme príbuzne vybavené modely, cenový rozdiel je zhruba 200 €. Takže môžeme očakávať ceny okolo 34 600 €, resp. 39 000 €. Sú pre vás akceptovateľné?

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Na SUV, si myslím, akceptovateľné.
    Ale iné elektromobily su uplne mimo.
    Nedám predsa okolo 30tisic za mrňave auto, ktoré pri benzínovom pohone stojí do 10tisic euro!
    Jediny, ktorý stoji ua uvahu, je hatchbac Ioniq Electric.
    Normalne veľké auto s plnou výbavou, nad tym sa, po odpočítaní príspevkových 5000€ da uvažovať.

Pridajte komentár