Hyundai Kona Electric dostal českú cenovku. U nás by mohol stáť od 35 000 €

0

Očakávané elektrické SUV Hyundai Kona Electric, ktoré má veľké šance na úspech, dostalo českú cenovku. Keďže slovenské zastúpenie automobilky Hyundai patrí pod českú organizáciu, cena v Čechách by mohla byť smerodajná aj pre náš trh.

Problematika ceny kompaktného elektromobilu Hyundai Kona Electric je celkom v kurze, nakoľko sa zdá, že o vozidlo bude veľký záujem aj na našom trhu. A keďže sú slovenskí spotrebitelia citliví na ceny, úspech Kony môže byť výrazne ovplyvnený najmä týmto atribútom.

Cena na iných trhoch

V našich predchádzajúcich článkoch sme vás informovali o cenách Hyundaiu Kona Electric (po prepočte za verzie s 39,2, resp. 64 kWh batériou) na kórejskom (32 900 € a 36 700 €), nórskom (64 kWh – 34 200 €), britskom (33 400 € a 38 500 €) a nemeckom trhu (34 600 € a 39 000 €).

V Česku vyjde drahšie

Čo sa týka avizovaných cien na trhu v Českej republike, tie sú najvyššie spomedzi tých, ktoré sú nám známe. Základná verzia s 39,2 kWh batériou v nižšom výbavovom stupni „Future“ vyjde v prepočte na 35 100 €. Verzia s väčšou batériou (64 kWh) stojí 41 400 €, resp. 46 800 € v plnej výbave „Ultimate“.

Nuž, je to viac, ako sme na základe doterajších cien predpokladali. Musíme tak dúfať, že vyššie ceny majú súvis s aktuálnou menovou situáciou, resp. že sa ceny po zabehnutí výroby a zvýšení výrobných kapacít budú znižovať.

Je to primeraná cena?

Veľmi nás zaujíma váš názor, či sa jedná o primeranú cenu za kompaktné elektrické SUV, ktoré disponuje pomerne bohatou výbavou a slušnými parametrami, ktoré nájdete v našom katalógu (39,2 kWh verzia, 64 kWh verzia). Všetky známe informácie o vozidle nájdete v našom článku „Hyundai dnes predstavil elektrickú verziu modelu Kona. Môže sa stať hitom„.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ďalší údajný konkurent Tesly Model 3 na prvých oficiálnych fotografiách
Prichádzajúca Kia Soul EV novej generácie bude hrať vyššiu ligu. Čo ponúkne?
Nemecký elektromobil e.GO Life sa začal vyrábať. Vyjde na 15 900 €

Doručených bolo prvých 1 120 vozidiel

Automobilka Hyundai nedávno informovala, že model Kona Electric sa už vyrába, pričom za posledný mesiac bolo doručených okolo 1 000 vozidiel na domácom kórejskom trhu a ďalších cca 120 vozidiel putovalo na export, pravdepodobne do Európy.

Zdroj: Hyundai

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár