Faceliftovaný Hyundai Kona Electric a Audi e-tron GT v predaji. Čo slovenské ceny?

3

Audi oznamuje, že začína s predajom modelu Audi e-tron GT, Hyundai zas hlási, že faceliftovaný model Hyundai Kona Electric dostal slovenský cenník a konfigurátor. Na koľko u nás vyjdú tieto dve diametrálne odlišné elektrické novinky?

Ešte v novembri minulého roka predstavil Hyundai vynovený elektromobil Kona Electric. Zmeny sa pritom dotkli dizajnu, technológií či praktických riešení. Verzia s kapacitne menšou batériou si pritom polepšila aj na oficiálnom dojazde (z 289 na 305 km WLTP).

Faceliftovaný Hyundai Kona Electric je o 25 mm dlhší, pričom prešiel viacerými úpravami interiéru a exteriéru. Zmenil sa napríklad dizajn prednej časti, vrátane svetiel či nárazníka. Zadný nárazník obohatila nová lišta a nové sú aj horizontálne natiahnuté zadné svetlomety.

A aktuálne sme spoznali jeho slovenský cenník. Na Slovensku sa pritom bude predávať s batériami s kapacitou 39,2 kWh a 64 kWh v dvoch úrovniach výbavy Electric a Electric+.

„Pri batérii s nižšou kapacitou je vozidlo k dispozícii od 33 990 €, pri verzii s väčšou batériou začína cena na sume 40 990 €. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si zákazník priplatí 1 500 €,“ uvádza Hyundai.

Štandardná výbava

V základnej výbave faceliftovaného modelu Hyundai Kona Electric nájdeme okrem iného svetelný a dažďový senzor, predné a zadné parkovacie senzory a zadnú parkovaciu kameru, automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent sledovania dopravných značiek a maximálnej povolenej rýchlosti či Safety Pack, ktorý obsahuje asistent na monitorovanie mŕtveho uhla, asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní a varovný systém na bezpečné opustenie vozidla.

Štandardom je tiež vyhrievanie predných sedadiel a volantu, ambientné podsvietenie, prístrojová doska Supervision s 10,25-palcovým displejom, head-up displej, bezdrôtové nabíjanie telefónu, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, 10,25-palcový farebný displej infotainmentu s integrovanou navigáciou a 8 reproduktormi so zosilňovačom v rámci prémiového audiosystému Krell.

Audi e-tron GT už v predaji

Automobilka Audi zas oznamuje, že dnes v rámci Európy vstupuje do predaja jej športový elektrický sedan Audi e-tron GT, a to vo verziách e-tron GT quattro a RS e-tron GT. Predobjednávky bolo možné urobiť od februára a dnes boli spustené prvé dodávky v rámci 27 krajín EÚ a Veľkej Británie.

Známy je pritom aj slovenský cenník. Verzia Audi e-tron GT 60 quattro začína u nás na sume 99 990 € a top verzia RS e-tron GT na sume 137 760 €.

Zdroje: Hyundai, Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský cenník má už aj Hyundai Ioniq 5. Na predajne sa dostane koncom leta
Audi Q4 e-tron dostalo slovenský cenník aj cenový a nabíjací bonus
Kia EV6 dostala čiastkový slovenský cenník a je dostupná na predobjednávku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Faceliftovaný Hyundai Kona Elekrtic prichádza, keď na trhu pribúdajú BEV aj iných značiek. Cena nie je práve ľudová! …. A ľudová nie je ani tá audina! Nebude to masovka …

  2. Súhlasím že to nieje ľudová cena pri Hyundai, ale zasa nerobme z Audi značku pre masy, lebo to nikdy nebola a pri priemernej cene predaného vozidla v SR cca 70 – 80 K Eur ani nebude.

    • To som si dovolil „nevďačne“ rýpnuť do Audi! V pozadí som to myslel tak, že tieto prémiovky nebudú rozhodovať na trhu o cenách BEV v „hlavnom“ prúde, ktorý je pre elektrifikáciu širokej automobility tak potrebný!

Pridajte komentár