Nové elektromobily Hyundai a Kia by mali byť dostupnejšie

0

Spoločnosť Hyundai Motor Company oznámila veľké investície do elektromobility. Tie prinesú množstvo elektrifikovaných modelov. Už budúci rok pritom príde na trh prvý model postavený na novej platforme, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily.

Hyundai informuje, že v rámci dlhodobého horizontu preinvestuje celkovo 35 mld. €. Z toho bude 24 mld. vyčlenených pre výskum, vývoj a modernizáciu zariadení. 11 mld. zas pôjde do elekromobility, autonómneho riadenia a mobilitných služieb.

Koncern Hyundai Motor Group pritom plánuje do roku 2025 „vypustiť“ 44 elektrifikovaných modelov a dosiahnuť ročný predaj e-áut v objeme 1,67 milióna. „Urýchľujeme svoju investičnú stratégiu, aby sme boli do roku 2025 jedným z troch najväčších výrobcov elektromobilov,“ uvádza koncern.

Do roku 2025 preinvestuje Hyundai do elektrifikácie vozidiel 2,5 mld. €. Koncern Hyundai Motor Group a jeho značky Hyundai a Kia sa chcú venovať aj palivovým článkom. A to v rámci vízie „FCEV Vision 2030“, pričom do roku 2030 plánujú zvýšiť ročnú produkčnú kapacitu vodíkových vozidiel z 3 000 na 700 000 kusov.

Juhokórejský koncern aktuálne taktiež informuje, že budúci rok sa dočkáme prvého elektromobilu, ktorý bude postavený na novej platforme, vyvinutej špeciálne pre plne elektrické vozidlá. Tá má priniesť vyššiu efektivitu výroby a nižšie produkčné náklady.

Mali by sme sa tak dočkať vyššieho objemu výroby, nižších čakacích dôb a aj nižších cien budúcich elektromobilov. Dúfame, že už s príchodom sľúbenej novinky, o ktorej  vieme zatiaľ iba to, že bude využívať spomínanú platformu.

Zdroje: Hyundai Motor Group, Electrive, titulná ilustračná fotografia (Hyundai FE Concept): Hyundai  

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Predajcovia začínajú výrazne zdražovať Hyundai Kona Electric
Európska Kia e-Soul 2 bude dostupná v 2 variantoch s dojazdom až 452 km
Bratovražedný test efektívnosti: Hyundai Kona Electric vs. Kia e-Niro

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár