Faceliftovaný Hyundai Ioniq sa už testuje. Čo môžeme očakávať?

0

Kórejská automobilka pomerne nedávno oznámila, že jej úspešný model Hyundai Ioniq sa dočká budúci rok faceliftu. Ten prinesie okrem nového dizajnu aj nové technológie a veríme, že aj vylepšený elektrický pohon.

Aktuálne špionážne fotografie sú dôkazom toho, že faceliftovaný Hyundai Ioniq sa už testuje v reálnej premávke. Výrazné maskovanie naznačuje, že by sme sa mohli dočkať výraznejších dizajnových zmien exteriéru. Jedinou preukázateľnejšou zmenou na zachytenom vozidle je predná maska, ktorá nesie štruktúru podobnú novinke Santa Fe.

Nové technológie na palube

Už tak technológiami nabitý Ioniq dostane v rámci faceliftu navyše systém DAA, ktorý upozorní vodiča na rizikové situácie, ako aj asistenta diaľkových svetiel, ktorý ich vie automaticky podľa potreby vypnúť a zapnúť. Plug-in hybridná a elektrická verzia dostane už v štandarde možnosť ovládania nabíjania na diaľku.

Dostane pohon z Kony Electric?

Pohonné jednotky hybridu a plug-in hybridu by mali ostať pôvodné. Sme však zvedaví, ako dopadne v tomto smere elektromobil. Napriek tomu, že je Ioniq Electric v súčasnosti najefektívnejším elektrickým modelom, v oblasti kapacity batérie a dojazdu (28 kWh, 280 km – NEDC) začína na svoju novšiu konkurenciu výraznejšie strácať.

Jeho novší súrodenec Hyundai Kona Electric pritom disponuje 39,2 a 64 kWh batériami, ktoré mu majú zabezpečiť dojazd 300, resp. 470 km, a to podľa realistickejšej normy WLTP. Ak to platforma Ioniqu umožní, mohli by sme sa teda dočkať navýšenia kapacity batérie a možno aj výkonu.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie článku nižšie):
Hyundai Kona Electric dostal českú cenovku. U nás by mohol stáť od 35 000 €
Prvé elektrické Audi e-tron v plnej kráse bez maskovania. Zatiaľ neoficiálne
Elektrické Porsche Taycan na detailných špionážnych záberoch | FOTO + VIDEO

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár