Hyundai Ioniq Electric by mohol dostať športovú verziu „N“

1

Koncernu Hyundai Motors sa podarilo získať do svojich radov šéfa divízie BMW M a je to cítiť. Veď nielen motoristickí novinári si nevedia vynachváliť športové modely Hyundai i30 N a Kia Stinger. A koncern chystá ďalšie športovo ladené modely. V hre je pritom aj športová verzia elektromobilu Hyundai Ioniq Electric.

Zdá sa, že elektrické hot hatche či všeobecnejšie „hot kompakty“ by sa mohli stať novým automobilovým trendom. Veď Nissan už predáva Leaf vo verzii Nismo, Tesla zas Model 3 Performance. Športové verzie kompaktných elektromobilov pritom chystajú aj značky Volkswagen, Škoda a Peugeot

Šéf vývoja výkonných vozidiel koncernu Hyundai Motors, Albert Biermann, informuje, že značka Hyundai chystá nové modely športovej série „N“. Na trhu je už dostupný model i30 N a koncom roka príde Veloster N, pričom fázou testovania prechádza i30 Fastback N.

Hyundai však chystá podľa neho aj „eNkové“ SUV a pravdepodobne aj „eNkový“ elektromobil. V tejto súvislosti pritom Biermann spomína model Ioniq Electric, pričom hovorí:

„Keď premýšľame o autách verzie „N“ po roku 2021, myslím si, že sa nemôžeme vyhnúť elektrifikácii. Skôr či neskôr budeme mať aj športovo ladený elektromobil. Napríklad model Hyundai Ioniq Electric. Keď „nájdeme“ dobrú batériu, lepší motor a invertor, mohli by sme vyrobiť elektrický Ioniq s dobrým podvozkom a vyšším výkonom. Niečo také nie je vôbec šialené.“ 

Športové elektrické kompakty iných značiek

A že to nie je vôbec šialené potvrdzujú aj súčasné či plánované športové verzie elektrických modelov ďalších výrobcov. Dôkazom je napríklad Nissan Leaf Nismo, ktorý sa začal predávať v Japonsku 31. júla, či Tesla Model 3 Perfomance, ktorá je už vo výrobe.

Športovo ladenú verziu „GTi EV“ by mala podľa šéfa Peugeotu dostať aj nová generácia modelu 208. Volkswagen zas hovorí o športovej verzii modelu I.D. Neo. A šéf Škody pre predaj a marketing spomína novú generáciu modelu Fabia v hybridnej verzii RS, pričom potvrdil RS verziu pre elektrické SUV Vision E.

Máme sa zdá sa na čo tešiť. Veď elektrický pohon je ako stvorený pre športovo ladené dynamické automobily. A to najmä vďaka veľkému krútiacemu momentu, ktorý je dostupný od prvej otáčky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spoznali sme dojazd Hyundai Kona Electric podľa najrealistickejšej normy EPA
Faceliftovaný Hyundai Ioniq sa už testuje. Čo môžeme očakávať? | Špionážne foto
Hyundai Kona Electric dostal českú cenovku. U nás by mohol stáť od 35 000 €

Zdroj: AutoNews, titulný (ilustračný) obrázok: Hyundai

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár