Faceliftovaný Hyunai Ioniq Electric s väčším dojazdom dostal 1. cenovku

2

Najefektívnejší osobný elektromobil na svete, Hyundai Ioniq Electric, sa dočkal faceliftu. Ten priniesol okrem iného väčšiu batériu, ako aj nárast dojazdu a výkonu. Preto mnohí s napätím očakávajú, čo urobia tieto vylepšenia s cenou. Prvá zverejnená cenovka sa týka nemeckého trhu, pričom nám dáva predstavu, čo môžeme očakávať v tomto smere aj u nás.

Hyundai bol necelé 3 roky od uvedenia modelu Ioniq Electric na trh, „dotlačený“ k faceliftu, ktorý priniesol množstvo vylepšení. A to vďaka konkurencii, aj z vlastných koncernových radov, čo nás môže len tešiť.

Vylepšenia

Novinka ponúkne v porovnaní s pôvodným modelom väčšiu 38,3 kWh batériu (+ 10,3 kWh), väčší dojazd – 294 km (WLTP) / 378 km (NEDC, t.j. + 98 km), vyšší výkon – 100 kW (+ 12 kW), výkonnejšiu palubnú nabíjačku – 7,2 kW (+ 0,6 kW), redizajn exteriéru a interiéru či nové systémy a funkcie. Viac…

To je pomerne slušný súbor vylepšení, preto sme boli veľmi zvedaví, ako sa to prejaví na cene a či vôbec. Konkurencia v oblasti elektrických vozidiel rastie, pričom ceny batérií dlhodobo klesajú, a tak sme mnohí v kútiku duše dúfali v prekvapujúco pozitívnu cenu.

hyundai ioniq electric 2020

Zdroj: Hyundai

Na druhej strane sa trh potýka s nedostatkom batérií, čo môže brániť poklesu ich nákupných cien. A v dôsledku vysokého dopytu a menšej ponuky sa zdá, že ceny väčšiny elektromobilov rastú.

Cena išla na prvý pohľad hore

Cena vynoveného elektromobilu Hyundai Ioniq Electric na nemeckom trhu žiaľ naznačuje, že vo všeobecnosti môžeme očakávať zdraženie modelu. Tá totiž začína na sume 34 900 €, pričom na tamojšom trhu je ešte stále v predaji pôvodná verzia, ktorá začína na sume 33 300 €.

Treba však dodať, že nevieme, či ide v prípade ceny 1. generácie o dlhodobú alebo „výpredajovú“ cenu, v dôsledku príchodu faceliftovaného modelu. V tomto smere bude tiež dôležité vzájomné porovnanie štandardnej výbavy oboch základných modelov. Môže sa tak stať, že 1 600 € rozdiel bude „zmazaný“ lepšou štandardnou výbavou.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Hyundai.de

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai a Kia investovali kvôli elektromobilom do chorvátskeho startupu
Hyundai vyvíja technológiu pre úpravu výkonu elektromobilov cez mobil
Hyundai Kona Electric sa dočká modernizácie. Tá prinesie aj rýchlejšie nabíjanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár