Hyundai odhalil elektrický sedan/streamliner IONIQ 6

8

Automobilka Hyundai nám ukázala svoj druhý dedikovaný elektromobil, ktorý vyrástol na platforme E-GMP – Hyundai Ioniq 6. Ten bol navrhnutý s ohľadom na aerodynamiku a Kórejci ho označujú ako elektrifikovaný streamliner.

Hyundai Ioniq 6 je po crossoveri Ioniq 5 druhým modelom z dávnejšie oznámeného radu nových „E-GMP“ elektromobilov „IONIQ“, ktorý bude doplnený o veľké SUV Ioniq 7.

Elektrický sedan Ioniq 6 sa môže pochváliť výbornou hodnotou koeficientu odporu vzduchu – 0,21, k čomu mu dopomáha jeho nízka predná časť, aktívne vzduchové klapky umiestnené vpredu, zmenšenie vzdialenosti medzi kolesami a voliteľné úzke „digitálne bočné zrkadlá“.

Ďalšou podporou aerodynamiky je zadný spojler inšpirovaný eliptickým krídlom s konštrukciou v štýle člna. A pomáhajú aj optimalizované deflektory, úplné zakrytie podvozku či zmenšenie medzery medzi podbehmi kolies.

Ioniq 6 disponuje na rôznych miestach viac ako 700 parametrickými pixelmi – nájdeme ich na svetlometoch, zadných kombinovaných svetlách, predných spodných senzoroch, pri vetracích otvoroch a aj vo forme indikátora na stredovej konzole.

Čo sa týka interiéru, modulárna palubná doska s dotykovou obrazovkou integruje 12-palcový plne dotykový displej infotainmentu a 12-palcový digitálny prístrojový panel. Stredová konzola má poskytovať veľkorysý úložný priestor.

Hyundai Ioniq 6 bol tiež navrhnutý s ohľadom na trvalo udržateľné materiály. Príkladom je recyklovaný pigmentový náter z vyslúžilých pneumatík či bambusový pigmentový náter na karosérii. V závislosti od úrovne výbavy nájdeme v interiéri ekologickú kožu (sedadlá), recyklovanú PET tkaninu (sedadlá), bio TPO kožu (palubná doska), bio PET tkaninu (strop), bio farbu získanú z rastlinných olejov (dvere) a koberček z recyklovaných rybárskych sietí.

Svetová premiéra modelu Ioniq 6 sa uskutoční v júli, kedy Hyundai odhalí úplné špecifikácie vozidla.

Zdroj: tlačová správa (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensku ide do predaja vylepšený Hyundai Ioniq 5
Hyundai a Kia predstavili koncepty chystaných elektrických SUV Ioniq 7 a EV9
Hyundai oznámil ciele v oblasti elektromobility. Chystá 17 elektromobilov a ďalšie investície

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

 1. Keby naozaj išlo o ekológiu tak by výrobcovia vyrábali funkčné a bezpečné autá za rozumnú cenu. A nie hebedá vyčačkané kadejakými serepetičkami (pixely, ambient,…). Lebo na ich výrobu treba viac materiálov a energie a predražuje to tie autá. Ale zasa na väčšie auto minú viac PET fliaš – tak možno to je tá ekológia :-).

 2. Mňa nepríjemne prekvapila bočná línia auta vzadu. Ako keby sa tam snažil nejaký amatér naštepiť zadok z Porsche. Aj keby malo toto BEV najlepšie technické parametre na svete, tak by som ho pre dizajn nechcel! Nepáči sa mi to !!!

  A ak chcem byť zlý, tak poviem, že by som sedel v hromade recyklovaných odpadkov ! 🙂

  • Ách jaj…
   Recyklovať materiály takýmto spôsobom je to najlepšie riešenie na svete, v blízkej budúcnosti absolútna nevyhnutnosť!!!
   Je to vždy 100 krát lepšie, ako hromadiť kopy tohto, s prepáčením „bordelu“, na skládkach, v spaľovniach a v oceánoch!!!!

  • A keby to malo znak porshe, tak by sa ti to uz lubilo?
   Cize patris medzi tych, ktori stale lipnu na napisoch namiesto toho, aby si skumal slobodne bez predsudkov, co je dobre a co zle?

   • Nie, nie, takto nie! Zabudni na nápisy! Dizajn tohoto auta je pre mňa nepekný, a pripomína amatérsku zlepeninu dvoch rôznych Porsche. Hyundai má pritom iné oveľa zdarilejšie karosérie …..

  • A keby to malo znak porshe, tak by sa ti to uz lubilo?
   Cize patris medzi tych, ktori stale lipnu na napisoch namiesto toho, aby si skumal slobodne bez predsudkov, co je dobre a co zle?

   • Nie, nie, takto nie! Zabudni na nápisy! Dizajn tohoto auta je pre mňa nepekný, a pripomína amatérsku zlepeninu dvoch rôznych Porsche. Hyundai má pritom iné oveľa zdarilejšie karosérie …..

Pridajte komentár