Hyundai Ioniq 6 je už možné objednať aj v SR. Spoznali sme pritom cenník

1

Elektrická novinka z dielne značky Hyundai, elektrický sedan strednej triedy Hyundai Ioniq 6, sa dostáva do predaja na Slovensku. A to s pohonom zadnej nápravy aj oboch náprav, v 3 výkonových variantoch s dvomi kapacitne odlišnými batériami a v 3 stupňoch výbavy.

Od tejto chvíle môžu záujemcovia navštíviť predajcov Hyundai na celom Slovensku a vozidlo si objednať alebo si vyžiadať cenovú ponuku na mieru prostredníctvom online konfigurátora na webe spoločnosti Hyundai. Prvé kusy elektromobilu Ioniq 6 dorazia do predajní v jarných mesiacoch budúceho roka.

Elektrický sedan s „estetikou aerodynamického streamlinera“, ktorý sa pýši nízkym koeficientom odporu vzduchu – 0,21, sa na Slovensku predáva s dvoma kapacitne odlišnými batériami, v troch stupňoch výbavy a s pohonom zadnej nápravy aj oboch náprav.

Základom ponuky je model s 53-kWh batériou, dojazdom 429 km (WLTP), výkonom 111 kW (151 k) a pohonom zadnej nápravy, ktorého cena začína na 46 490 €. Pohon všetkých štyroch kolies je spojený s batériou s kapacitou 77,4 kWh (dojazd 583 km WLTP) a ponúka sa od strednej výbavy Style za 57 840 €. Vrchol ponuky predstavuje Hyundai Ioniq 6 so 77,4 kWh batériou, výkonom 239 kW (325 k) a pohonom 4×4 v najvyššej výbave Premium, ktorého cena je 63 990 €.

Celkovo Hyundai ponúka na Slovensku až 7 rôznych konfigurácií vozidla z pohľadu kapacity batérie (53 kWh a 77,4 kWh), pohonu náprav (4×2 a 4×4) a úrovne výbavy (Family, Style, Premium).

hyundai ioniq 6 cennik

Zdroj: Hyundai

Štandardná výbava

Základný stupeň výbavy Family ponúka systém ohrevu batérie v prípade nízkych okolitých teplôt, systém rekuperácie s možnosťou ovládania úrovne páčkami pod volantom či 10,5-kW palubnú nabíjačku. Ioniq 6 Family tiež disponuje 18″ zliatinovými diskami kolies, LED svetlami a elektricky ovládanými dverami batožinového priestoru.

O bezpečnosť pasažierov sa postará plejáda asistenčných systémov, vrátane systému udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA), asistenta pre rozjazd do kopca (HAC), systému nasledovania jazdného pruhu (LFA) či autonómneho núdzového brzdenia (FCA). Nechýba automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA) či asistent na jazdu po diaľnici (HDA).

Hyundai Ioniq 6 vo výbave Family ponúka aj výškovo a pozdĺžne nastaviteľný kožený volant, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, plus elektricky ovládané okná a vonkajšie spätné zrkadlá. Štandardom je tiež tepelné čerpadlo a automatická klimatizácia. Vodič môže počas jazdy oceniť adaptívny tempomat, svetelný a dažďový senzor, zadné parkovacie senzory či zadnú parkovaciu kameru. Zaujímavosťou je určite interiérová elektrická zásuvka (220 V) Vehicle-to-Load (V2L) pre napájanie zariadení (až 3,6 kW). A to nie je všetko, Smart Pack obsahuje inteligentný kľúč, centrálne zamykanie, imobilizér a alarm.

Záruka a dostupnosť

Hyundai poskytuje na model Ioniq 6  5-ročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov. Na vysokonapäťovú batériu sa vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 kilometrov. Prví zákazníci si budú môcť svoje nové vozidlo prevziať na jar budúceho roku.

Zdroj: tlačová správa (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na slovenský trh prichádza ďalšia čínska automobilka – Geely. Začne s elektrickým crossoverom
Koncern Hyundai avizuje novú generáciu elektromobilov s dojazdom vyšším o 50 %
Slovensko sa má stať „základňou“ európskej výroby elektromobilov Kia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

Pridajte komentár