Hyundai Ioniq 6 dostal prvú európsku cenovku a chystá sa do predpredaja

5

Hyundai veľmi pozvoľne zverejňuje ceny svojej horúcej elektrickej novinky, ktorou je sedan strednej triedy – Hyundai Ioniq 6. Najskôr tak urobil v rámci domáceho juhokórejského trhu. A aktuálne sme sa dočkali prvej cenovky pre Európu, konkrétne pre britský trh. Tá sa týka uvádzacej verzie „First Edition“.

Hyundai je zdá sa veľmi hrdý na svoj nový elektromobil Ioniq 6, pričom zdôrazňuje najmä jeho efektivitu, vrátane výbornej aerodynamiky vyjadrenej koeficientom odporu vzduchu 0,21. To samozrejme môže prispieť aj k nižším prevádzkovým nákladom. Pre získanie predstavy o celkových nákladoch na vlastníctvo však potrebujeme poznať tiež obstarávaciu cenu.

Ohľadom zverejňovania cien je ale Hyundai zatiaľ „opatrný“. Doteraz totiž odhalil kompletný cenník len pre domáci juhokórejský trh. Na ňom sa cena modelu Ioniq 6 pohybuje v rozmedzí 41 000 až 49 000 € (po prepočte), v závislosti od verzie a úrovne výbavy.

Novinka od Hyundaiu sa vyrába v Južnej Kórei, a tak sa dá predpokladať, že aj z dôvodu dovozných nákladov bude vozidlo v rámci Európy drahšie. A prvá cenovka pre britský trh to naznačovať môže, ale dúfajme že nemusí, keďže ide o špeciálnu úvodnú edíciu.

Hyundai Ioniq 6 First Edition

Limitovanú edíciu – Hyundai Ioniq 6 First Edition (2 500 ks) bude možné v rámci Európy preobjednať od 9. novembra. Nemôže pritom prekvapiť, že pôjde o vrcholnú verziu s pohonom oboch náprav, výkonom 239 kW, krútiacim momentom 605 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,1 s a kapacitne väčšou batériou (77,4 kWh), ktorá by mala zabezpečiť dojazd 583 km (WLTP).

Britská cena „limitky“ je 54 995 GBP, čo je po prepočte cca 64 000 €. A to je podstatne viac ako v prípade porovnateľnej verzie predávanej na domácom kórejskom trhu (49 000 €). Samozrejme, svoju úlohu pri tomto cenovom rozdieli zohral určite fakt, že ide o limitovanú edíciu s exkluzívnymi prvkami výbavy a zároveň jedinú možnosť pre nedočkavých záujemcov.

Táto verzia exkluzívne ponúka špeciálne 20″ disky kolies, lesklé čierne lišty vpredu, vzadu a po bokoch, ako aj lesklé čierne kryty spätných zrkadiel. Exkluzívny je aj čierny interiér s čiernym čalúnením stropu a sedadlá kombinujúce kožu s látkou Grey Tartan inšpirovanou konceptom Hyundai Prophecy EV.

Britské zastúpenie značky Hyundai tiež informovalo, že Hyundai Ioniq 6 bude k dispozícii aj v ďalších dvoch stupňoch výbavy, a to Premium a Ultimate. Ich ceny a špecifikácie majú byť zverejnené čoskoro. Na „civilnejšie“ varianty tak snáď nebudeme musieť čakať o moc dlhšie. Dá sa tiež predpokladať, že cenovky pre ďalšie trhy spoznáme najneskôr spomínaného 9. novembra, kedy sa Ioniq 6 dostane do predpredaja v rámci najväčších európskych e-mobility trhov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Koncern Hyundai avizuje novú generáciu elektromobilov s dojazdom vyšším o 50 %
Novinka Hyundai Ioniq 6 odhalila finálny dojazd všetkých svojich verzií (až 614 km)
Hyundai má chystať hneď 2 menšie cenovo dostupnejšie elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár