Hyundai Ioniq 6, konkurent Tesly Model 3, dostal prvé cenovky

2

Automobilka Hyundai sa pred pár dňami pochválila rekordným počtom predobjednávok na svoju elektrickú novinku Hyundai Ioniq 6 v rámci domáceho trhu. Zverejnila pritom aj prvé cenovky.

The Korea Herald informoval na základe oficiálnej tlačovej správy automobilky Hyundai o spustení predpredaja elektrického sedanu/fastbacku strednej triedy Hyundai Ioniq 6 na domácom juhokórejskom trhu, na čo upozornil Insideevs.

Tento elektromobil s rozmermi 4 855 x 1 880 x 1 495 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvorom 2 950 mm sa zaradí do rovnakej triedy ako elektrický bestseller ostatných rokov – Tesla Model 3. Spustenie predpredajov na domácom trhu pritom naznačuje, že o novinku by mohol byť veľký záujem.

Za prvý deň si totiž Hyundai Ioniq 6 malo predobjednať 37 446 záujemcov, čo má byť historický rekord juhokórejskej značky. Pre porovnanie, napr. pomerne úspešný elektrický crossover Ioniq 5 si v prvý deň preobjednalo 23 760 záujemcov.

Hyundai Ioniq 6 vychádza z rovnakej dedikovanej „e-platformy“ ako Ioniq 5, t.j. E-GMP a bude dostupný s 53 alebo 77,4-kWh batériou a pohonom zadnej nápravy alebo oboch náprav. Verzia s najdlhším dojazdom zvládne 610 km (WLTP) na jedno nabitie. Najvýkonnejšia verzia ponúkne výkon 239 kW, krútiaci moment 605 Nm či zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,1 s. 800-voltová elektrická architektúra a podpora max. nabíjacieho výkonu 350 kW má za optimálnych podmienok zabezpečiť nabitie z 10 na 80 % za 18 min.

Prvé známe ceny

Mnohí sú samozrejme zvedaví na cenu kórejskej elektrickej novinky. Ako prvé sme pritom spoznali tie domáce – juhokórejské. Hyundai vo svojej tlačovej správe spomína ceny v rozsahu 52 až 61,35 mil. wonov (cca 39 000 až 46 000 €), v závislosti od verzie a úrovne výbavy. Tieto ceny by však mali platiť po zahrnutí domácich dotácií v podobe daňových kreditov.

Na oficiálnom kórejskom webe automobilky Hyundai sú však uvedené ceny aj bez dotácií, ktoré budú pre nás o niečo smerodajnejšie. Základná verzia začína po prepočte na cene cca 41 000 €. Long Range verzia je dostupná od cca 44 000 €. A cena aktuálne najdrahšej ponúkanej verzie je cca 49 000 €.

Juhokórejské ceny nevyzerajú zle, pre nás však bude samozrejme najdôležitejšie, koľko bude stáť Hyundai Ioniq 6 na Slovensku. Na túto informáciu si však budeme musieť ešte počkať. Ioniq 6 sa dostane do výroby v 3. kvartáli tohto roka, termín spustenia dodávok do Európy ale stále nepoznáme. V Južnej Kórei začne predaj v septembri.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai má chystať hneď 2 menšie cenovo dostupnejšie elektromobily
Hyundai predstavil 2 výkonné elektrické koncepty z rodiny „N“
Na Slovensku ide do predaja vylepšený Hyundai Ioniq 5. Ponúkne aj vyšší dojazd a výkon

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Super by bolo keby spotrebou aj kvalitou baterie nadviazal na ioniq electric – nízka spotreba a batéria v podstate bez degradácie. Aj keď je toto väčšie auto. Electric 28kw bol o chlp najúspornejší elektromobil pred teslou 3

  2. Ja mám zmiešané pocity z karosérie! Vyzerá ako nepodarený klon z viacerých Porsche … Ale keď je taký veľký záujem, nech si ho majú! 🙂

Pridajte komentár