Hyundai predstavil „N-kovú“ verziu elektromobilu Ioniq 5 s výkonom takmer 500 kW

4

Automobilka Hyundai predstavila najvýkonnejšiu verziu svojho elektrického crossoveru Ioniq 5. Novinka Hyundai Ioniq 5 N je pritom vybavená mnohými exkluzívnymi technológiami a funkciami.

Hyundai Ioniq 5 N je prvý vysokovýkonný a plne elektrický model značky N. Tento model predstavuje elektrifikovanú budúcnosť značky N a nový spôsob, ako si nadšenci vysokých výkonov môžu elektrifikovať svoju vášeň z jazdy na ceste aj na okruhu.

hyundai ioniq 5 n

Zdroj: Hyundai

Hyundai Ioniq 5 N – highlighty:

 • Ako prvý elektromobil s označením Hyundai N predstavuje model IONIQ 5 N prostredníctvom nových technológií a zvýšených schopností na pretekárskych okruhoch nový segment vysokovýkonných elektromobilov zameraných na vodiča.
 • IONIQ 5 N signalizuje prvý krok v stratégii elektrifikácie N, pričom ďalšie elektrické modely N budú nasledovať.
 • IONIQ 5 N pozdvihuje tri piliere výkonu N – Špecialista na zákruty, Schopnosti
  na pretekárskom okruhu a Športové vozidlo na každý deň, pričom využíva technológie z motoristického športu a roky vývoja v elektrifikovanom pojazdnom laboratóriu Rolling Lab.
 • Špecialista na zákruty: vystuženia karosérie a podvozku poskytujú vyššiu torznú tuhosť a priamy pocit z riadenia, čo vozidlu s dvoma motormi a pohonom AWD umožňuje prejazdy zákrut inšpirované pretekmi rely.
 • Schopnosti na pretekárskom okruhu: výkon až 478 kW (650 k) so zapnutým systémom N Grin Boost, zvýšená odolnosť vďaka špičkovému tepelnému manažmentu a rekuperačnému brzdeniu.
 • Športové vozidlo na každý deň: systémy N e-shift a N Active Sound + poskytujú pocity a zvuky z jazdy ako vo vysokovýkonných autách so spaľovacími motormi.
 • Medzi mnohé exkluzívne výkonové funkcie modelu IONIQ 5 N patria N Battery Preconditioning, N Race, N Pedal, N Brake Regen, N Drift Optimizer, N Torque Distribution, N Launch Control, N Grin Boost, N Active Sound +, N e-shift, N Road Sense a Track SOC.

„Hyundai Ioniq 5 N vznikol s cieľom posunúť zábavu z jazdy na novú úroveň pomocou využitia najnovších dostupných technológií. Počnúc modelom IONIQ 5 N sa značka N zameriava na poskytovanie charakteristického zábavného zážitku z jazdy značky N bez ohľadu na benzín, elektrinu alebo vodík,” povedal Till Wartenberg, viceprezident a riaditeľ značky N a motoršportu v Hyundai Motor Company.

A dodal: „Aby sme to dosiahli, pozorne sme monitorovali hlasy našich fanúšikov N a doladili sme naše prvé plne elektrické N s cieľom elektrizovať vodičskú vášeň našich najnáročnejších milovníkov N.”

Špecifikácie

Technické údajeIONIQ 5 N
Výkon motoraVpredu166 kW (226 k)
Vzadu282 kW (383 k)
Celkový výkon448 kW (609 k)
Výkon s funkciou Boost478 kW (650 k)

Vpredu: 175 kW (238 k), vzadu: 303 kW (412 k)

BatériaKapacita84 kWh
NabíjanieRýchlosť nabíjania350 kW
Čas nabíjaniaz 10 % na 80 % za 18 minút
RozmeryDĺžka4 715 mm
Šírka1 940 mm
Výška1 585 mm
Rázvor kolies3 000 mm
PneumatikyPirelli P-Zero 275/35 R21
Brzdový systémVpredu4-piestikové strmene, 400 mm kotúče
Vzadu1-piestikové strmene, 360 mm kotúče
Rekuperačné brzdenieSpomalenie0,6 G ( 0,2 G počas aktivácie ABS)
0 – 100 km/h3,4 s (Boost)
Najvyššia rýchlosť260 km/h
DojazdBude oznámený pri uvedení na trh

 

Zdroj: tlačová správa (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový Hyundai Kona Electric prezradil ďalšie špecifikácie aj prvé cenovky
Aj Hyundai chystá cenovo dostupnejšie elektromobily
Koncern Hyundai ide naplno do elektromobilov. Vďaka 31 modelom chce byť medzi 3 najväčšími výrobcami na svete

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

4 komentáre

   • Máš pravdu! Elektromobily majú stále problém s dostatkom energie na palube, a pritom výrobcovia aj do základných a „civilnejších“ prevedení BEV inštalujú motory s nezmyselne vysokými výkonmi a akceleráciami! Na to som chcel takto poukázať ….

Pridajte komentár