Hyundai Ioniq 5 N s výkonom takmer 500 kW ide na trh a má prvú cenovku

3

Hyundai otvára prvé knihy objednávok na elektromobil Hyundai Ioniq 5 N. „N-ko“ pritom znamená, že ide o športovú verziu, a to nielen z hľadiska výkonu. Novinka obsahuje exkluzívne technológie a funkcie, ktoré sú inšpirované aj motoristickým športom. A aktuálne sme spoznali zrejme prvú európsku cenu či niektoré z doteraz nezverejnených špecifikácií.

Hyundai Ioniq 5 N je prvým elektromobilom, za ktorým stojí športová divízia kórejskej značky – „N“. Ani zďaleka pritom nejde len o verziu so zvýšeným výkonom. Výrobca totiž uvádza, že „N-ko“ má vystuženú karosériu, vystužený podvozok, vyššiu torznú tuhosť, priamy pocit z riadenia, pneumatiky Pirelli P-Zero 275/35 R21 či výkonný brzdový systém – 4-piestikové strmene + 400 mm kotúče vpredu a 1-piestikové strmene + 360 mm kotúče vzadu.

Exkluzívne funkcie

Funkcia N Grin Boost zabezpečuje zvýšenú odolnosť pohonného systému vďaka „špičkovému tepelnému manažmentu a rekuperačnému brzdeniu“ počas jazdy napr. na pretekárskom okruhu. Systémy N e-shift a N Active Sound+ majú poskytovať „pocity a zvuky z jazdy ako vo vysokovýkonných autách so spaľovacími motormi“.

A Hyundai Ioniq 5 N ponúka aj ďalšie množstvo „exkluzívnych výkonových funkcií“ ako N Battery Preconditioning, N Race, N Pedal, N Brake Regen, N Drift Optimizer, N Torque Distribution, N Launch Control, N Grin Boost, N Road Sense či Track SOC.

Základné špecifikácie

Čo sa týka technických špecifikácií, športová verzia modelu Ioniq 5 ponúka pohon oboch náprav, výkon 448 kW / 478 kW (v režime „Boost“), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 s (platí v režime „Boost“), maximálnu rýchlosť 260 km/h, 84-kWh batériu či nabitie z 10 na 80 % za 18 min v rámci nabíjačiek s výkonom 350 kW.

Novinky

Vďaka aktuálnemu oznámeniu britského zastúpenia značky Hyundai pri príležitosti otvorenia knihy objednávok sme spoznali aj krútiaci moment – 740 / 770 Nm (v režime „Boost“), pohotovostnú hmotnosť – 2 235 kg a cenu pre britský trh – 65 000 GBP (cca 74 500 €). Pre porovnanie, koncernová Kia EV6 GT stojí v Británii od 62 645 GBP (cca 71 800 €) a Tesla Model Y Performance od 59 990 GBP (cca 68 800 €).

Žiaľ, dojazd modelu Hyundai Ioniq 5 N stále nebol zverejnený.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový Hyundai Kona Electric dostal slovenský cenník a dá sa objednať
Hyundai testuje malý elektromobil, ktorý by mohol stáť okolo 20 000 €
Kia uvádza na trh svoje najvýkonnejšie auto – elektromobil EV6 GT so zrýchlením superšportu
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Kým koncern neopraví množstvo bugov egmp platformy a nebude mat OTA aktualizácie systému nielen infotainmentu,tak neodporúčam kupovať..Tesla je o 2-3 generácie vpredu… (majiteľ ev6)

  2. Šikovné malé a výkonné autíčko pre mlade rodiny! Už to vidím ako sa stoja s deťmi v náručí fronty pred Showroomami Hyundaiu ……

Pridajte komentár