Najvýkonnejší a najdrahší Hyundai sa začal predávať na Slovensku

4

Hyundai Ioniq 5 N dnes vstúpil do predaja na slovenskom trhu. Ide o športovú verziu známeho elektrického crossoveru a zároveň najvýkonnejší aj najdrahší model značky. A konečne sme spoznali aj dojazd tejto novinky.

Hyundai prostredníctvom tlačovej správy informuje, že u nás začal predávať model Ioniq 5 N v jedinom variante výbavy, a to „Performance“, ktorý ponúka maximum.

A uvádza aj hlavné piliere tohto modelu: „Byť plne pripravený na plnohodnotnú jazdu na pretekárskej dráhe, ponúknuť bezprostrednú zábavu z jazdy v zákrutách a zároveň disponovať charakterom športového auta na každý deň.“

Nové technológie a prvky

Elektromobil Hyundai Ioniq 5 N nie je len novou verziou so zvýšeným výkonom. Výrobca totiž už skôr uviedol, že „N-ko“ má vystuženú karosériu, vystužený podvozok, vyššiu torznú tuhosť, priamy pocit z riadenia, pneumatiky Pirelli P-Zero 275/35 R21 či výkonný brzdový systém – 4-piestikové strmene + 400 mm kotúče vpredu a 1-piestikové strmene + 360 mm kotúče vzadu.

hyundai ioniq 5 n

Zdroj: Hyundai

Funkcia N Grin Boost zabezpečuje zvýšenú odolnosť pohonného systému vďaka „špičkovému tepelnému manažmentu a rekuperačnému brzdeniu“ počas jazdy napr. na pretekárskom okruhu. Systémy N e-shift a N Active Sound+ majú poskytovať „pocity a zvuky z jazdy ako vo vysokovýkonných autách so spaľovacími motormi“. A športový Ioniq 5 disponuje aj ďalším množstvom „exkluzívnych výkonových funkcií“.

Špecifikácie

Hyundai Ioniq 5 N s pohotovostnou hmotnosťou 2 235 kg ponúka pohon oboch náprav, výkon 448 kW / 478 kW (v režime „Boost“), krútiaci moment 740 / 770 Nm (v režime „Boost“), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 s (platí v režime „Boost“), maximálnu rýchlosť 260 km/h, 84-kWh batériu či nabitie z 10 na 80 % za 18 min. A aktuálne sme konečne spoznali aj dojazd N-kového Ioniqu 5, a to 448 km (WLTP).

A keďže už je novinka v predaji, známa je aj cena – od 75 490 € po aktuálnej zľave vo výške 1 500 €. Hyundai Ioniq 5 N je tak najdrahším modelom značky. V cene je pritom v podstate všetko. Priplatiť je totiž možné len za panoramatické strešné okno a iný ako štandardný lak. Model je už možné objednať a prvé kusy sa v slovenských showroomoch objavia na jar budúceho roku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai testuje malý elektromobil, ktorý by mohol stáť okolo 20 000 €
Nový Hyundai Kona Electric dostal slovenský cenník a dá sa objednať
Čínsky konkurent najrýchlejšej Tesly dostal prvú cenovku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Porsche 911 má 0-100 za 4,2s.Chápem, že to nemohli spraviť za 1,8. To by bola Formula.
    Nie je to za také niečo veľa peňazí, ale pre mňa nedostupné.
    Stačí motorka, tá má z 0-100 za 3s, ale ten pocit je úplne iný ako v aute 🙂

Pridajte komentár