Hyundai zmodernizoval Ioniq 5. Ponúka napr. vyšší dojazd či komfort

3

Automobilka Hyundai uviedla na trh modernizovaný elektromobil Hyundai Ioniq 5. Modernizácia pritom podľa výrobcu priniesla kapacitne väčšiu batériu, vyšší dojazd, jemný facelift, ľahké úpravy interiéru, zdokonalený komfort, lepšiu bezpečnosť či upgrade ovládania, infotainmentu a celkovo softvéru.

Elektrický crossover Hyundai Ioniq 5 prišiel na trh ako prvý dedikovaný elektromobil značky v roku 2021. A prvej modernizácie sa dočkal už v nasledujúcom roku. A aktuálne Hyundai uviedol na domáci trh novo modernizovaný Ioniq 5.

Exteriér a interiér

Dizajnové zmeny nie sú na prvý pohľad príliš viditeľné. Hyundai v tejto súvislosti uvádza, že dizajn exteriéru je teraz „robustnejší“, pričom dĺžka vozidla vzrástla o 20 mm a redizajn interiéru bol zameraný na zvýšenie pohodlia. Zmeny sa dotkli napr. nárazníkov, svetiel, spätných zrkadiel, zadného spojlera, kolies, volantu či ovládania (pribudlo fyzické tlačidlo pre ovládanie často používaných funkcií).

A o výraznejší vzhľad sa postará nový variant N Line s vizuálnymi prvkami, ktoré dodávajú vozidlu športovejší nádych.

hyundai ioniq 5 n line

Zdroj: Hyundai

Batéria, dojazd a nabíjania

Vynovený Ioniq 5 dostal „batériu 4. generácie“ s vyššou energetickou hustotou. Jej kapacita je 84 kWh, pričom predchádzajúca generácia ponúkala 77,4 kWh. Najmä vďaka novej batérii vzrástol dojazd bližšie nešpecifikovanej verzie s pohonom zadnej nápravy zo 458 na 485 km (podľa pomerne „prísneho“ juhokórejského test. cyklu).

Napriek zvýšeniu kapacity batérie zostal zachovaný čas nabíjania. To podľa výrobcu znamená, že vozidlo sa z 10 na 80 % nabije za 18 min.

Vyšší komfort a softvérové upgrady

Modernizovaný Hyundai Ioniq 5 má tiež ponúknuť lepší jazdný komfort, a to vďaka zníženiu vibrácií a vnútorného hluku. A to napr. prostredníctvom „tlmičov nárazov citlivých na frekvenciu“, posilnenia tuhosti kľúčových častí (čo tiež zvyšuje bezpečnosť) či optimalizácie regulácie hluku zadného elektromotora.

hyundai ioniq 5 2024

Zdroj: Hyundai

Novinka dostala aj infotainment novej generácie. A rozšíril sa rozsah bezdrôtových softvérových aktualizácií na diaľku, tzv. (OTA). To má umožniť udržiavanie funkcií spojených s hlavnými el. ovládacími prvkami vozidla na aktuálnej úrovni.

Hyundai tiež uvádza, že napriek mnohým vylepšovaniam si modernizovaný Ioniq 5 udržal pôvodné ceny. Teda aspoň v rámci domáceho trhu. Čo sa týka ďalších trhov, tie sa vynoveného modelu dočkajú postupne v priebehu tohto roka.

hyundai ioniq 5

Zdroj: Hyundai

Zdroj: Hyundai

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Novinky ohľadom elektromobilu Hyundai Casper s cenou okolo 20 000 €
Revolučná inovácia e-pohonu? Hyundai predstavil systém Uni Wheel
Najvýkonnejší a najdrahší Hyundai sa začal predávať na Slovensku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Od prvej chvíle pôsobí na mňa Ioniq5 ako „šedivá myška“! Rád by som vedel, aké má predajné čísla. Ani táto modernizácia nič výrazne nezmenila.

  P.S. Už od začiatku má tento Ioniq5 symbolicky „zlomené krídla“ dverí …….. 🙂

  • Mne naopak dizajn Ioniqu 5 velmi sedi. Konecne je to auto, ktore pozitivne vytrca z unifikovaneho dizajnu vsetkych ostatnych aut. Sestka bol u mna dizajnovo krok s5. Cakal som, ze to bude viac ako dizajn Hyundai N Vision 74. To by bolo fakt delo. Skoda.

 2. Suhlas, dizajn je jednoznacne iny, odvazny a vybocuje s uniformneho beznapaditeho nekreativizmu.
  Ci sa mi paci ano, ci by som chcel takto napadne auto je uz menej jasne.
  Co sa tyka clanku, je to cista reklama. Preco sem nepridat aspon par udajov s realnych testov roznych doveryhodnych recenzentov typu Bjorn, a pod..
  Podobne, ako napisal anonym, bodlo i par statistik predajov.

Pridajte komentár