Hyundai zverejnil video-upútavku na svoj najlacnejší elektromobil Inster

2

Na európsky trh sa chystá ďalší elektromobil s cenou okolo 20 000 € – Hyundai Inster. A kórejský výrobca aktuálne zverejnil prvú video-upútavku na tento model, ako aj dátum jeho predstavenia.

Zástupcovia automobilky Hyundai začali rozprávať o malých elektromobiloch s cenou okolo 20 000 € už pred rokmi. Otázok bolo pritom mnoho. Jedna z nich sa týkala aj platformy, na ktorej tieto modely vyrastú.

Dnes však už vieme, že prvý z týchto modelov Hyundai Inster nebude dedikovaným elektromobilom. Pôjde totiž v podstate o elektrickú verziu spaľováku Hyundai Casper, ktorý sa začal na domácom trhu predávať v roku 2021.

Hyundai Inster je na ceste do Európy

Hyundai pred necelými 2 týždňami zverejnil prvú oficiálnu tlačovú správu ohľadom chystaného malého elektromobilu. V rámci nej prezradil, že elektrický Casper sa bude na európskom trhu predávať pod menom Hyundai Inster a ponúkne predpokladaný maximálny dojazd 355 km (WLTP).

Kórejci vtedy zverejnili aj prvé obrazové upútavky a aktuálne pridali prvú video-upútavku, ktorá odhaľuje aj dátum predstavenia tejto elektrickej novinky. Dozvedáme sa pritom, že Hyundai Inster zažije svoju svetovú premiéru 27. júna. A to v rámci autosalónu v juhokórejskom Busane.

Predstavitelia kórejskej značky už skôr uviedli, že malý elektrický Hyundai dorazí na európsky trh v 4. kvartáli tohto roka. Šéf českého zastúpenia automobilky Hyundai, Martin Saitz, koncom minulého roka tiež uviedol, že odhaduje cenu vozidla na cca 22 000 €. Teoreticky však mohol mať na mysli verziu s dlhším dojazdom.

Neskôr francúzske médiá, ktoré spomínali aj informácie priamo od predstaviteľov francúzskeho zastúpenia značky Hyundai, písali o základnej cenovke 20 000 €. Pre porovnanie, o niečo väčšia Dacia Sping s dojazdom 225 km (WLTP) stojí u nás 16 900 €.

Ďalšie elektromobily s cenou okolo 20 000 €

Elektromobily segmentu A začínajúce na cene okolo 20 000 € avizujú napr. aj automobilky VW Group či Renault. Na tie si však počkáme dlhšie. Ešte tento rok by mal prísť na náš trh hatchback segmentu B Dongfeng Box s cenou od 18 990 a budúci rok sa dočkáme lacnejšej verzie Citroenu e-C3, ktorá bude začínať na 19 900 €. Na európsky trh sa chystá aj ďalší subkompakt cenou okolo 20 000 €, a to BYD Seagull/Dolphin Mini. A segment A sa v Európe od septembra rozšíri o elektromobil Leapmotor T03.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dongfeng Box prichádza na slovenský trh za cenu 21 990 €
„Lacný“ elektromobil BYD Seagull príde do Európy ako „nový model“
VW Group schválil projekt elektromobilov za 20 000 € a ponúkne aj 4 modely pod 25 000 €
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. A teraz by som extra rad vedel preco VW uz prakticky nerobi trojicky… Ved to co teraz tak oslavuju vsetci mali uz dlhe roky. 2017 tusim zacal Up.

Pridajte komentár