Koncern Hyundai ide naplno do elektromobilov. Vďaka 31 modelom chce byť medzi 3 najväčšími výrobcami na svete

1

Spoločnosť Hyundai Motor Group, pod ktorú patria značky Hyundai, Kia a Genesis, oznámila, že do roku 2030 chce patriť medzi troch najväčších výrobcov na svete. A to aj vďaka rôznym e-platformám a elektromobilom novej generácie, inováciám v oblasti elektromobility či budovaniu výkonnej nabíjacej siete.

Aktuálne v predaji elektromobilov dominujú spoločnosti Tesla a BYD. A z aktuálne zverejnenej tlačovej správy vyplýva, že sa k ním chce zaradiť koncern Hyundai Motor. Do roku 2030 chce totiž patriť medzi troch najväčších výrobcov elektromobilov.

Kórejci tak budú musieť značne pridať, keďže v minulom roku nepatrili ani do top 5. A nezdá sa, že by spoločnosti ako Tesla, BYD, SAIC, VW Group a Geely chceli poľaviť. Koncern Hyundai si pritom myslí, že na prvú trojku im v roku 2030 „postačí“ vyrobiť 3,64 mil. ks elektromobilov. Nuž, sme veľmi zvedaví, ako budú vyzerať globálne štatistiky predaja elektrických vozidiel v roku 2030.

Každopádne sa pri akcelerácii elektrifikácie bude opierať aj o domáce investície vo výške cca 17 mld. €. V Južnej Kórei chce koncern do konca dekády dosiahnuť produkčnú kapacitu 1,51 mil. ks ročne. Prostredníctvom vynaložených financií má byť v Kórei modernizovaný ekosystém elektrických vozidiel či vybudované inovačné centrum svetového významu a samozrejme nové produkčné kapacity.

Okrem toho sa koncern Hyundai chystá významne investovať do výskumu a vývoja platforiem pre novú generáciu elektromobilov, rozširovania produktových radov, vývoja hlavných komponentov a pokročilých technológií, ako aj výskumných zariadení. Technologický vývoj chce pritom podporovať aj v rámci spolupráce so svojimi partnermi.

Platformy a elektromobily novej generácie

Kórejci chystajú viacero e-platforiem pre špecifické skupiny elektrických vozidiel a zaoberať sa chcú vývojom batérií, elektromotorov či technológií, ktoré zvýšia dojazd na jedno nabitie. Platformy budú navrhnuté zvlášť pre každú „triedu“ vozidiel. Spoločným menovateľom však bude integrovaná modulárna architektúra IMA. Tú bude využívať aj platforma eM, ktorá bude slúžiť výhradne osobným elektromobilom a ktorá bude predstavená v roku 2025.

Splniť stanovený cieľ v oblasti predaja elektromobilov má spoločnosti Hyundai Motor Group pomôcť zabezpečiť aj široká ponuka elektrických modelov od značiek Hyundai, Kia a Genesis, ktorých má byť v roku 2030 celkovo 31. Kórejci tiež uviedli, že sa pustia do budovania vysokorýchlostnej nabíjacej infraštruktúry s cieľom maximalizovať pohodlie pri nabíjaní.

Zdroj: Hyundai Motor Group

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aj Hyundai chystá cenovo dostupnejšie elektromobily
Kia do roku 2027 ponúkne 15 elektromobilov. Zrejme aj zo Slovenska
Toyota avizuje 10 elektromobilov, novú generáciu s 2-násobným dojazdom a plug-in hybridy s dojazdom cez 200 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár