Hyundai 2-krát zmenil vyhlásenie o spolupráci na elektromobile od Applu

8

Automobilka Hyundai najskôr uviedla, že rokuje so spoločnosťou Apple ohľadom spolupráce na autonómnom elektromobile amerického giganta. Krátko na to 2-krát revidovala svoje pôvodné vyhlásenie.

Televízna sekcia novín Korea Economic Daily včera informovala, že kórejská automobilka Hyundai rokuje s Applom o partnerstve súvisiacim s autonómnym elektromobilom značky Apple, ktorý je neoficiálne známy ako Apple Car. Podľa televízie mali byť interné rozhovory o projekte dokončené a čaká sa na schválenie predsedom.

Potom nasledovalo oficiálne vyhlásenie Hyundaiu, že je jednou z viacerých automobiliek, s ktorou je Apple v počiatočnom kontakte. Krátko na to odstránila zmienku o iných automobilkách. A nasledovalo ďalšie revidované vyhlásenie.

Kórejská automobilka v rámci neho uviedla, že dostala žiadosti ohľadom potenciálnej spolupráce na vývoji autonómnych elektromobilov. A dodala, že neboli urobené žiadne konečné rozhodnutia, nakoľko sú diskusie v počiatočnom štádiu.

Agentúra Bloomberg, ktorá na tieto zmeny poukázala, sa domnieva, že toto „vykrúcanie“ súvisí s tým, že Apple chce svoj projekt autonómneho elektromobilu držať v úplnej tajnosti. Takže pôvodné vyhlásenia automobilky Hyundai mu zrejme neboli po vôli.

Doteraz len neoficiálne informácie

V súvislosti s autonómny elektromobilom „Apple Car“, ktorý sa má vyvíjať v rámci utajovaného „projektu Titan„, sa v priebehu rokov objavilo viacero neoficiálnych správ. Nedávno sa v tejto veci spomínalo, že elektromobil Apple bude určený pre masový trh, pričom v centre pozornosti stojí nová „prielomová“ technológia batérie.

Nová batéria má údajne priniesť radikálne zníženie nákladov a zvýšenie dojazdu. Základom má byť „jedinečný monočlánkový dizajn“, vďaka čomu je možné okrem iného eliminovať použitie modulov. Tým sa ušetrí miesto a  batéria ponúkne vyšší podiel aktívnych materiálov. Elon Musk však spochybnil reálnosť monočlánkového dizajnu.

Každopádne napriek „vykrúcaniu“ spoločnosti Hyundai tu konečne máme prvé „oficiálnejšie“ správy, ktoré naznačujú, že Apple naozaj pracuje na autonómnom elektromobile. Podľa ďalších informácií od agentúry Bloomberg sa ho však tak skoro nedočkáme. Jej nemenované zdroje totiž uvádzajú, že na trh sa má dostať najskôr až o 5 rokov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo hovorí na možný elektromobil Apple šéf koncernu VW?
Tesla bola na predaj spoločnosti Apple počas „výrobného pekla“, uviedol Musk
Ioniq 5 od Hyundaiu sa nabije za „18 min“. Rezervácie boli spustené

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

 1. Zámery od Applu sú síce šľachetné, ale ja neviem…
  „Veľkohubých“ vyhlásení typu „nová batéria má údajne priniesť radikálne zníženie nákladov a zvýšenie dojazdu“ už bolo neúrekom.
  Podvedome mi akosi napadá jedno príslovie – Šuster, drž sa svojho kopyta!

   • No, ty si tomu dal. Porovnávať hrušky s jablkami.
    Ale nevadí, možno kúpia iné firmy a predbehnú Panassonic, Teslu, CATL a iných. Nech im to len vyjde, prečo nie? Aby to už bolo!
    Mne to iba pripadá tak, akože staviam dom a začínam so strechou, nie so základmi. Auto síce nemám, ale mám autonómne riadenie a revolučnú baterku…

Pridajte komentár