Elektrický Hummer ponúkne 1 až 3 elektromotory, rovnako ako Tesla Cybertruck

1

Elektromobil Hummer EV vydal ďalšie „tajomstvá“. Prezident General Motors totiž prezradil nové informácie ohľadom znovuzrodeného obra s extrémnym výkonom.

Automobilový koncern General Motors (GM) sa v rámci stredajšej konferencie ohľadom svojich hospodárskych výsledkov za minulý rok dotkol aj témy pripravovaného modelu Hummer EV.

Podľa nedávnych oficiálnych správ bude tento extrémny pickup predstavený 20. mája, pričom na trh dorazí na jeseň budúceho roku. Aktuálne prezident GM, Mark Reuss, informuje, že predajcovia budú mať model k dispozícii koncom budúceho roka, píše Autonews.

Avizovaný model s výkonom 1 000 konských síl, krútiacim momentom 15 600 Nm a zrýchlením z 0 na 60 mph (97 km/h) za 3 sekundy bude s najväčšou pravdepodobnosťou top verziou s 3 elektromotormi a pohonom všetkých kolies.

Podobne ako Tesla Cybertruck

Zaujímavé je, že aj elektrický pickup Tesla Cybertruck, ktorého prototyp bol predstavený v novembri minulého roka, bude dostupný v troch verziách s 1 (pohon zadnej nápravy), 2 (AWD) aj 3 (AWD) elektromotormi.

Top variant Tesla Cybertruck Tri Motor AWD pritom ponúkne zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) pod 2.9 s, maximálnu rýchlosť 209 km/h či dojazd (odhad) 800+ km (EPA), a to za cenu 69 900 $ (bez DPH) = cca 75 600 € (s 20 % DPH).

Jeho výroba má byť spustená koncom budúceho roka, čiže v podobnom období ak v prípade modelu Hummer EV. Bude tak veľmi zaujímavé sledovať dopyt po oboch vozidlách. Podľa Elona Muska evidovala Tesla 5 dní od predstavenia Cybertrucku 250 000 rezervácií.

Dôležitý však nebude len dopyt, ale aj schopnosť výrobcov tento dopyt naplniť dostatočnými produkčnými kapacitami, keďže Musk tiež povedal, že aktuálny dopyt sú schopní pokryť možno v rámci 3 až 4 rokov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zavedenie výroby Tesly Cybertruck má byť neuveriteľne lacné, tvrdí expert
Extrémne elektromobily od Rivianu sa dokážu otáčať ako tank
„Konkurent Tesly Cybertruck“ vsádza na elektromotory v kolesách

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Elektrický Hummer a Tesla Cybertruck. Zaujímavé porovnanie. Toľko spoločných vlastností.
    A pritom – absolútne odlišné rodné listy.
    Elektrický Hummer – pôvodné povolanie vojak, neskôr pretavený do civilnejších menších verzií. „Hrdina“ mnohých akčných filmov.
    Tesla Cybertruck – novorodenec. Úplná novinka, zrejme budúci „hrdina“ mnohých akčných filmov.

Pridajte komentár