Elektrický Hummer ako SUV aj pickup s obrovskou batériou a ultra-nabíjaním

2

Koncern General Motors oficiálne potvrdil, že znovuzrodený Hummer príde na trh nielen ako elektrický pickup GMC Hummer EV, ale aj v podobe netradičného SUV. Prezradil pritom ďalšie špecifikácie.

SUV verzia elektrického Hummera nebude úplne typickým SUV, keďže bude mať strechu typu targa s odnímateľnými panelmi, ktoré bude možné uložiť do predného kufra.

General Motors (GM) tiež prezradil, že všetky jeho elektrické pickupy, plus SUV verzia modelu Hummer EV, budú disponovať 800-voltovým batériovým systémom, ktorý bude podporovať ultra-rýchle nabíjanie výkonom až 350 kW, informuje Insideevs.

Pôjde pritom o batérie vlastnej výroby, ktoré americký koncern nazýva Ultium. Obe verzie modelov „GMC Hummer EV“ budú vybavené batériami s kapacitou až 200 kWh, ktoré zabezpečia týmto obrovským elektromobilom dojazd smerujúci k 640 km.

Z predchádzajúcich správ tiež vieme, že Hummer EV bude dostupný s 1, 2 aj 3 elektromotormi, pričom top verzia ponúkne výkon 1 000 konských síl, krútiaci moment 15 600 Nm a zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) za 3 sekundy.

Skôr pre dobrodruhov ako „paničky“

Očakáva sa, že extrémne elektrické novinky neponúknu do luxusu ladený interiér, ako začína byť v tomto segmente pomaly trendom. Ten by mal byť totiž orientovaný skôr na outdoorové využitie a majiteľov s dobrodružným duchom, pričom by mal ponúknuť aj vysokú odolnosť.

Nová generácia Hummera, ktorá nesie oficiálne označenie GMC Hummer EV, bude oficiálne predstavená 20. mája. Verzia „pickup“ sa dostane do výroby na jeseň budúceho roka. Čo sa týka produkcie „SUV-čka“, GM zatiaľ nespomína konkrétnejšie obdobie. SUV by však mohlo nasledovať pickup v krátkom časovom slede, keďže základ vozidiel by mal byť identický.

Niet pochýb o tom, že nám pred očami vzniká nový „segment“ vozidiel – (extrémne) elektrické SUV/pickupy. Budeme pritom veľmi zvedaví, ako sa bude dariť jeho najzaujímavejším zástupcom, napríklad modelom Tesla Cybertruck, Rivian R1T a R1S, Nikola BadgerLordstown Endurance či Ford F-150 „EV“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck vraj prekonala Model 3 v počte rezervácií
Konkurent Tesly Cybertruck s batériovým aj vodíkovým pohonom ponúkne dojazd až 966 km
Extrémne elektromobily od Rivianu sa dokážu otáčať ako tank

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár