Nové informácie o elektrickej reinkarnácii značky Hummer

0

V júni sa objavila správa, že koncern General Motors (GM) uvažuje o vzkriesení svojej značky Hummer, pričom tá by stala plne elektrickou. A aktuálne sú v tejto súvislosti dostupné nové informácie.

GM plánuje novú rodinu prémiových elektrických SUV a pickupov. Tie sa majú vyrábať v koncernovom závode Detroit-Hamtramck, pričom spustenie produkcie je naplánované ku koncu roka 2021. Zdroje oboznámené s týmito plánmi pritom podľa agentúry Reuters tvrdia, že niektoré z týchto modelov by mohli patriť pod vzkriesenú značku Hummer.

Takzvaný „BT1 electric truck/SUV program“ je stredobodom plánovanej investície do spomínaného výrobného závodu, a to vo výške 3 miliardy $. V rámci neho má vzniknúť elektrické SUV značky Cadillac a elektrický pickup značky GMC, pričom tie by sa mali objaviť v roku 2023, uvádzajú spomínané zdroje.

Elektrický Hummer by mohol prísť skôr

Ešte predtým má byť v roku 2021 spustená nízko-objemová produkcia prvého „BT1 modelu“, a to elektrického pickupu „inej“ značky. O rok neskôr má nasledovať jeho výkonný variant a v roku 2023 elektrické SUV. Zvažuje sa pritom, že tieto modely by mali prísť na trh pod značkou Hummer.

Spomínané elektromobily majú vyrásť na novej špecializovanej „skateboardovej“ platforme. Prezident koncernu GM Mark Reuss pritom v júni povedal, že nová architektúra určená pre elektrické vozidlá bude vysoko flexibilná a umožní stavať vozidlá rôznych veľkostí a rôznych typov karosérií s pohonom prednej, zadnej alebo oboch náprav.

20 e-áut do roku 2023

Závod Detroit-Hamtramck má dosiahnuť maximálnu produkčnú kapacitu v roku 2024, pričom má vyrábať 80 000 vozidiel ročne. Spomínané plány sú pritom súčasťou investícií GM do elektrických a autonómnych vozidiel v celkovej výške 8 miliárd $. Vďaka ním má tento americký koncern globálne ponúknuť až 20 elektrických vozidiel, a to do roku 2023.

V prípade, že GM naozaj vzkriesi značku Hummer, a to ako čisto elektrickú, nepochybujeme o tom, že o jej elektromobily, najmä typu SUV, by bol záujem aj v Európe. Takže budeme dúfať, že to vyjde a koncern GM nezabudne ani na starý kontinent. Veď elektrifikácia tejto „coolovej“ značky, ktorá bola stelesnením vysokých emisií, by mohla napomôcť pri propagácii elektromobility.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predstaví nový elektromobil budúci mesiac, potvrdil Elon Musk
Mohol to byť revolučný elektromobil. Údajne ho však „zabila“ ropná lobby
Bollinger predstavil vysokovýkonných elektrických offroad-pracantov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár